لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۲

سپاه کیم کارداشیان را به تشویق جوانان ایران به "بی بند و باری" متهم کرد


کیم کارداشیان، هنرپیشه، مدل و چهره تلویزیونی آمریکایی
کیم کارداشیان، هنرپیشه، مدل و چهره تلویزیونی آمریکایی

جمهوری اسلامی ایران کیم کارداشیان، هنرپیشه، مدل و چهره تلویزیونی آمریکایی ، را متهم کرده است که یک "مامور مخفی" بوده و سعی دارد جوانان ایران را از اصول مذهبی شان دور کند.

به گزارش مجله ونیتی فر، که روزنامه دیلی میل چاپ لندن آن را نقل کرده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، که خود را مسئول دفاع از زنان و جوانان در برابر نفوذ های فرهنگی غربی می داند، کیم کارداشیان را بابت سلفی های تحریک کننده اش هدف گرفته است.

بنا به این گزارش، سپاه مدعی است خانم کارداشیان در توطئه ای به منظور هدف گرفتن جوانان و زنان و نفوذ در میان آنها جهت رها کردن ارزش های اسلامی با انتشار سلفی در شبکه های اجتماعی و اینستاگرام شرکت دارد.

این در حالی است که مقامات امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران اخیرا برخورد با جوانان و مدل های محلی را که عکس هایی "فریبنده" در شبکه های اجتماعی می گذراند، آغاز کرده است.

سپاه پاسداران می گوید به عنوان بخشی از عمیات "عنکبوت ۲"، به ۱۷۰ نفر هشدار داده شده است، و ۲۷ نفر از آنها نیز تحت پیگرد قرار دارند.

ونیتی فر همچنین می نویسد که سپاه شبکه های معروف اجتماعی را به "تبلیغ فرهنگ بی بند و باری، تضعیف و رد نهاد خانواده، به سخره گرفتن ارزش ها و باورهای مذهبی، تبلیغ رابطه خارج از مقررات اخلاقی، و انتشار عکس های خصوصی جوانان" متهم کرده است.

پلیس ایران، هشت مدل را داخل کشور دستگیر کرده است.

یکی از آنها، الهام عرب، که به دلیل عکس هایش در لباس عروسی مشهور است، در دادگاه انقلاب تحت بازجویی قرار گرفت. او که موهای بلوندش را زیر چادر سیاه پنهان کرده بود، به "تبلیغ بی بند و باری جنسی" متهم، و ناچار شده است علنا از خودش انتقاد کند. برخی از مدل ها از کشور گریخته اند.

یک مدل و هنرمند آرایش، الناز گلرخ، سلفی های زیبایی از زندگی جدیدش در دوبی در حالی که برای مکمل های پروتئین، ساعت های دنیل ولینگتون و لوازم آرایشی تبلیغ می کند، پست کرده است. او ۶۳۸ هزار طرفدار دارد.

گلرخ همسر حمید فدایی است، که گزارش شده وی نیز از ایران گریخته و در دوبی بسر می برد؛ او نیز برای همین ساعت ها تبلیغ می کند.او ۲۰۱ هزار طرفدار دارد.

XS
SM
MD
LG