لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۱

حمایت کیم کارداشیان از ارامنه به مذاق سفیر جمهوری آذربایجان خوش نیامد


کیم کارداشیان در اینستگرام بیش از ۶۶ میلیون طرفدار دارد.
کیم کارداشیان در اینستگرام بیش از ۶۶ میلیون طرفدار دارد.

موضع گیری کیم کارداشیان، چهره شناخته شده دنیای سرگرمی و مد درباره درگیری های اخیر نیروهای ارمنی و جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ علیا، واکنش سفیر جمهوری آذربایجان در آمریکا را در پی داشت.

کیم کارداشیان که پدرش رابرت کارداشیان، از تجار و حقوقدانان ارمنی تبار آمریکایی بود ۶۶ میلیون طرفدار در شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد.

سفیر جمهوری آذربایجان در آمریکا، طی مصاحبه ای با مجله "فارن پالیسی" یا "سیاست خارجی" گفته است که این همه طرفدار کیم کارداشیان او را به یک کارشناس درگیری ها در منطقه قره باغ علیا تبدیل نمی کند.

کیم کارداشیان حمایت خود را از اقلیت ارامنه که برای حفظ کنترل قره باغ علیا با نیروهای جمهوری آذربایجان جنگیده اند، اعلام کرده است.

الین سلیمان اف، سفیر جمهوری آذربایجان در آمریکا گفته است: "او (کیم کارداشیان) خیلی معروف و محبوب طرفدارانش است، اما امور جنگ و صلح برای کسی که ستاره برنامه های واقع نمای تلویزیونی (Reality Show) است، بیش از حد جدی است."

او گفت: "من شخصا در برنامه های واقع نمای تلویزیونی ستاره بدی خواهم بود پس سعی می کنم وارد حوزه هایی که با آنها آشنایی ندارم نشوم."

کیم کارداشیان در اینستگرام تصویری را از نیروهای نظامی ارمنی در روز دوشنبه منتشر کرد که پرچم های ارمنستان را داشتند و زیر آن نوشت که برای همه در ارمنستان و دیگر نقاط جهان دعا می کند.

کیم کارداشیان پیشتر نیز حمایت خود را از ارامنه اعلام کرده بود و درباره موضوع مورد اختلافات ترکیه و ارمنستان گفته بود که قربانیان نسل کشی ارامنه نباید فراموش شوند.

XS
SM
MD
LG