لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۸

ترامپ در مراسم یادبود سربازان آمریکایی: باید ارتش را بازسازی کنم


دونالد ترامپ داوطلب نامزدی از حزب جمهوریخواه با حضور در میان موتورسورانی که همه ساله در روزهای تعطیلات روز یادبود، در خیابان های مرکزی واشنگتن رژه برگزار می کنند، گفت با بازسازی نیروی نظامی آمریکا بر داعش پیروز خواهد شد.

آقای ترامپ در سخنرانی روز یکشنبه در پایتخت آمریکا، در جمع موتورسوران و مراسم رژه موسوم به "تندر غران" با انتقاد شدید از هیلاری کلینتون، خود را بهترین گزینه برای رهبری آمریکا دانست.

وی ضمن قدردانی از موتورسواران، افزود که آنها بدون درخواست وی در برخی از سخنرانی هایش که به تازگی به خشونت گراییده، به برقراری نظم عمومی کمک کرده اند. او گفت: "همانگونه که می دانید هیلاری کلینتون می خواهد متمم دوم قانون اساسی که حمل اسلحه را مجاز می داند تغییر دهد. اما من از تداوم آن حمایت خواهم کرد. ما نیروی نظامیان را بازسازی خواهیم کرد. زیرا هم اکنون ژنرال های بزرگ ما مانند ژنرال پاتن در قبر می لرزند، زیرا ما هنوز نتوانسته ایم داعش را شکست دهیم. ما بر آنها چیره خواهیم شد."

این مراسم که شامل رژه موتورسوران از ساختمان وزارت دفاع آمریکا تا بنای یادبود سربازان کشته شده در جنگ ویتنام صورت می گیرد، از اواخر دهه ۸۰ میلادی آغاز شده و مانند هر سال یک روز پیش از روز یادبود برگزار می شود.

اریک ترامپ، فرزند ۳۲ ساله و سوم آقای ترامپ در یک گفتگوی رادیوئی در نیویورک گفت که توافق اتمی ایران با جامعه جهانی موجب شد که پدرش وارد رقابت های انتخاباتی شود.
آقای ترامپ که هیچگونه سابقه سیاسی ندارد، بارها گفته است که در صورت ورود به کاخ سفید، درباره اجرای برجام تجدید نظر خواهد کرد.

از سوی دیگر، سناتور برنی سندرز که به رغم عدم تواناییش به جلب حمایت تعداد مورد نیاز نمایندگان حزبی در رقابت ها مانده است، روز گذشته گفت که کارزار او می تواند آقای ترامپ را در انتخابات سراسری شکست دهد.

وی گفت: "بگذارید خیلی روشن به شما بگویم، اگر ما بتوانیم نامزدی حزب دموکرات را دریافت کنیم، دونالد ترامپ را داغ می کنیم ...(تشویق) . دلیلش این است که ما در هر نظر سنجی ایالتی و کشوری که طی دو ماه گذشته انجام شده بر ترامپ پیروز شده ایم."

رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همواره بین نامزدان دو حزب جمهوریخواه و دموکرات بوده است.

طبق نظرسنجی های سراسری، گری جانسن فرماندار سابق ایالت نیومکزیکو نامزد حزب لیبرترین، که به عنوان رقیب نامزدان حزب جمهوریخواه و دموکرات در انتخابات سراسری خواهد بود، دارای محبوبیت ۱۰ درصدی بین رای دهندگان آمریکایی است.

بنا به همین نظرسنجی ها ۴۴ درصد رای دهندگان در انتخابات سراسری به دنبال گزینه ای به جز خانم کلینتون و یا آقای ترامپ هستند.

در هفته پیش رو، احتمال برگزاری مناظره بین آقای ترامپ و سناتور سندرز می رود.
همچنین مساله استفاده از ایمیل شخصی توسط خانم کلینتون در زمان تصدی وزارت خارجه آمریکا، که بازرس کل وزارت خارجه آمریکا گفته است وی مجوزی برای این کار درخواست نکرده بود، پی گیری خواهد شد.

XS
SM
MD
LG