لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۰

اولین نماینده جمهوریخواه کنگره از هیلاری کلینتون حمایت کرد


ریچارد هنا عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا - آرشیو
ریچارد هنا عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا - آرشیو

ریچارد هنا نماینده جمهوریخواه ایالت نیویورک در کنگره آمریکا اعلام کرد که به هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات پائیز آینده رای خواهد داد و گفت دونالد ترامپ "عمیقا و از بسیاری جهات نامناسب است."

هنا در مقاله ای که در وبسایت سیراکیوز منتشر کرد نوشت: "مدت هاست که معتقدم حزب جمهوریخواه از نامزد کردن فردی که برای ریاست جمهوری مناسب باشد عاجز است. .. ما حمایت زنان، لاتین تبارها، جامعه دگرباشان، جوانان و بسیاری دیگر را نداریم."

او که سه بار نماینده کنگره آمریکا بوده است، همچنین نوشت "با آن که در بسیاری موارد با (هیلاری) کلینتون مخالفم، اما به او رای می دهم. این که فردی یک شهروند خوب آمریکایی و عاشق کشورش باشد، مهم تر از حزب و برد و باخت است."

ریچارد هنا پیشتر گفته بود که از دونالد ترامپ حمایت نمی کند، اما این نخستین بار است که از هیلاری کلینتون اعلام حمایت کرده است. وی با این اقدام اولین عضو جمهوریخواه کنگره است که در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا از نامزد دموکرات حمایت می کند.

شماری از قانونگذاران آمریکایی نیز در روزهای اخیر از دونالد ترامپ انتقاد کرده اند. پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و میچ مک کانول رهبر اکثریت سنا، اخیرا اظهارات ترامپ را نکوهش کرده اند، اما اسمی از او نبردند.

XS
SM
MD
LG