لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۴

هیلاری کلینتون در کارولینای شمالی بدون نام بردن از ترامپ از او انتقاد کرد


هیلاری کلینتون در سخنانی که ساعتی پیش در شهر شارلوت در ایالت کارولینای شمالی ایراد کرد بارها دونالد ترامپ، رقیب جمهوری خواهش را مورد انتقاد قرار داد. این دومین سخنرانی کلینتون در شارلوت در ماه جاری میلادی است.

خانم کلینتون پیش از ظهر دوشنبه ۲۵ ژوئیه در مرکز کنوانسیون شارلوت سخنرانی کرد. همان جایی که پیشتر در پنجم ژوئیه همراه با باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در میان طرفداران حزب دموکرات حاضر شده بود.

کلینتون در این سخنرانی نامی از ترامپ نبرد اما بر برخی از نظرات جنجالی او تاکید کرد. او گفت: "هرگز نخواهید شنید که من دیکتاتورها و مردان قدرتمندی را که عشقی به آمریکا ندارند ستایش کنم." به نظر می رسد اشاره او به سخنان ترامپ در مورد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه باشد.

وزیر خارجه سابق آمریکا همچنین در جای دیگری گفت هرگز افرادی را که در وصف آمریکا سخنان توهین آمیز می گویند درک نمی کند. دونالد ترامپ شعار انتخاباتی خود را آمریکا را دوباره عالی کن! در نظر گرفته است و از وضعیت این کشور به شدت انتقاد می کند.

خانم کینتون گفت هرگز "به سربازان دستور نخواهد داد که مرتکب جنایات جنگی شوند." احتمالا اشاره تلویحی کلینتون به این گفته ترامپ است که روش واتربوردینگ را در بازجویی از مظنونین به تروریسم ازسرخواهد گرفت. هیلاری کلینتون این سخنان را در جمع سربازانی که در جنگ های خارجی شرکت داشتند ایراد کرد.

مجمع ملی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، روز دوشنبه در فیلادلفیا آغاز می شود.

XS
SM
MD
LG