لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۹

بن کارسون: آینده‌ای برای مسیر انتخاباتی خود نمی‌بینم


 بن کارسون جراح بازنشسته و یکی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از حزب جمهوریخواه - آرشیو
بن کارسون جراح بازنشسته و یکی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از حزب جمهوریخواه - آرشیو

یک روز پس از برگزاری انتخابات مقدماتی موسوم به "سه شنبه بزرگ"، بن کارسون جراح بازنشسته و یکی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، اعلام کرد که آینده‌ای برای مسیر خود در رقابت‌های انتخاباتی نمی‌بیند.

به گزارش رسانه‌های آمریکایی، آقای کارسون این موضوع را پس از نتایج ضعیف او در برابر سایر رقیبان جمهوریخواه مطرح کرد، با این حال در بیانیه‌ای گفت فعالیت‌های انتخاباتی خود را هنوز به طور رسمی متوقف نکرده است.

وی در این بیانیه گفته است "تصمیم گرفته‌ام در مناظره تلویزیونی فردا شب داوطلبان جمهوریخواه در دیترویت شرکت نکنم. گرچه پنجشنبه در شهر خودم دیترویت نخواهم بود، اما عمیقا به وطنم آمریکا متعهد خواهم ماند."

انتخابات درون حزبی ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۱۶ روز گذشته در چندین ایالت آمریکا برگزار شد، و هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا، در حزب دمکرات و دونالد ترامپ سرمایه دار میلیاردر در حزب جمهوریخواه، بیشترین آرا را کسب کردند.

بن کارسون که پس از ترامپ، تد کروز، مارکو روبیو، و جان کسیک، در رتبه پنجم قرار گرفت، در بیانیه امروز خود گفت که روز جمعه در مراسمی در شهر واشنگتن پایتخت آمریکا، درباره جزئیات این تصمیم و آینده سیاسی خود بیشتر خواهد گفت.

XS
SM
MD
LG