لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۳

واشنگتن پست: تأکید ترامپ بر هزینه کردن برای زیرساخت های آمریکا


دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا
دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا

نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، در طرح اقتصادی خود تأکید کرده است که هزینه کردن برای زیرساختهای کشور مهم تر از پس انداز پول است.

مت اوبراین در گزارشی در روزنامه واشنگتن پست می نویسد، تأکید دونالد ترامپ بر هزینه کردن برای زیرساخت های کشور یکی از "معقول ترین" سخنان او در فعالیت های انتخاباتی اش است.

با وجود این که دونالد ترامپ چند ماه پیش گفته بود که بدهکاری ملی آمریکا را طی ۸ سال کاملا پرداخت خواهد کرد، اکنون می گوید با این که کاهش میزان بدهکاری خوب است، اما حالا که بهره ها پایین رفته زمان برای قرض گرفتن مناسب است.

وی مدعی است می تواند با استقراض پول، دو برابر آنچه هیلاری کلینتون برای جاده ها و پل های آمریکا خرج خواهد کرد، هزینه کند؛ که به عقیده نویسنده واشنگتن پست، "جذاب ترین" بخش از طرح اقتصادی آقای ترامپ است.

به اعتقاد مت اوبراین، هزینه کردن برای زیرساخت های سطح کشور امری ضروری است و در صورتی که اکنون فکری برای آن نشود، به زودی باید با مشکلات آن روبرو شد؛ چرا که پل ها و جاده های کشور نیاز به بازسازی و ترمیم دارند. بنابر این بهتر است حالا که هزینه قرض کردن پایین رفته به این بازسازی ها پرداخت.

به گفته اوبراین، در حال حاظر بهره اوراق قرضه در خزانه داری آمریکا ۱.۵ درصد و در پایین ترین میزان است و در نتیجه بهترین زمان برای دولت است که با قرض کردن پول بر روی مشکلات زیرساختاری تمرکز کند.

XS
SM
MD
LG