لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۰

انتقاد ترامپ به دولت بر سر پرداخت پول نقد به ایران ادامه دارد


انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه، همچنان به انتقاد از دولت اوباما بر سر انتقال ۴۰۰ میلیون دلار به ایران ادامه می دهد.

آقای ترامپ که فعالیت های انتخاباتی اش در آخر هفته را در ایالت های شمال شرقی آمریکا متمرکز کرده بود، در نیو همپشایر بار دیگر موضوع انتقال پول نقد به ایران را به میان آورد. او همچنان پافشاری می کند که این ۴۰۰ میلیون دلار پول نقد برای بازپس گیری گروگان ها بوده است.

دولت آمریکا تاکید کرده که پرداخت پول به ایران به آزادی اتباع آمریکایی-ایرانی تبار زندانی در ایران مربوط نبوده و در چارچوب توافقی صورت گرفت که دهه ها برای آن مذاکره شده بود، موضوع کهنه ای که به گفته کاخ سفید تنها برای مقاصد سیاسی به اذهان عمومی کشانده شده است.

بنا به تازه ترین نظرسنجی خبرگزاری رویترز، برتری خانم کلینتون بر آقای ترامپ به کمتر از ۳ درصد در مقایسه با برتری او در یک نظر سنجی در چهار روز پیش از آن کاهش یافته است. نتیجۀ یک نظرسنجی دیگر که هفتۀ گذشته توسط دو سازمان نظرسنج به نام های مک کلاتچی و ماریست انجام گرفت از برتری ۱۵ درصدی خانم کلینتوُن بر آقای ترامپ حکایت داشت.

در همین حال، حزب سبز آمریکا در کنوانسیون خود، جیل استاین را رسما به عنوان نامزد این حزب برای احراز مقام ریاست جمهوری برگزید. خانم استاین، پزشکی ۶۶ ساله، سیاست مدارِ فارغ التحصیل از دانشگاه هاروارد است. خانم استاین که خود را گزینه ای مترقی در رقابت با خانم کلینتون می خواند از طرفداران انرژی قابل بازیافت است و می گوید بودجه نظامی آمریکا باید برای تامین هزینه تحصیلی دانشجویان و لغو وام های دانشجویی کاهش یابد.

XS
SM
MD
LG