لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۱

بعد از سیر نزولی؛ ترامپ تغییر استراتژی می دهد


دونالد ترامپ بعد از یک هفته بد که با کاهش اقبال او در نظرسنجی ها همراه بود، استراتژی تبلیغاتی خود را تغییر می دهد. آقای ترامپ پس از چند روز سیر نزولی در نظرسنجی ها به علت موضعگیری های غیرمتعارفش، بلاخره پیکان حملات خود را علیه وزیر خارجه پیشین نشانه گرفت.

وی در تازه ترین اظهارنظر گفت: "به یاد داشته باشید که داعش انتخابات ما را پیگیری می کند و آرزو می کنند که هیلاری کلینتون پیروز شود. پیروزی او برایشان مهم است. آنها با دقت این انتخابات را پی گیری می کنند و دهنشان آب افتاده است. داعشی ها حیوانات درنده و ترسناکی هستند. آنها زندانیانشان را غرق می کنند، و شنیده اند که آمریکا قرار است اعتراف گیری با غرق مصنوعی را ممنوع کند. ما باید در سطح داعش با آنها برخورد کنیم."

موضعگیری های جنجالی آقای ترامپ مانند بازگرداندن غرق مصنوعی که از سال ۲۰۰۶ پس از استفاده کوتاه از آن ممنوع شده است، هنوز گریبانگیر اوست.

سخنرانی های انتخاباتی او نه تنها موجب شگفتی جامعه بین المللی شده، بلکه برخی موضعگیریهایش در داخل کشور و حتی درون حزب جمهوریخواه، منجر به ناخرسندی شدید رهبران حزب شده است.

مثلا آقای ترامپ پس از چند روز تعلل، حاضر شد از نامزدی پل رایان، رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان و سناتور کارکشته جان مک کین در انتخابات کنگره حمایت کند، اما بالاخره با نزدیکتر شدن انتخابات سراسری برخی از جمهوریخواهان، برای عدم پیروزی خانم کلینتون حاضر شدند، از وی حمایت کنند.

نمونه آن فرزند جب بوش، رقیب آقای ترامپ در انتخابات مقدماتی که مدیر منابع طبیعی ایالت تکزاس است.

از سوی دیگر، هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات هنوز با تبعات استفاده از سرور شخصی برای ارسال و دریافت ایمیل های اداری خود دست و پنجه نرم می کند.

مخالفان او می گویند این پرونده، امانت داری و قابل اعتماد بودن وی برای تصدی کرسی ریاست جمهوری را زیر سوال می برد.

سناتور تیم کین، معاون خانم کلینتون می گوید که دولت آنها بسیار شفاف عمل خواهد کرد.

او افزود که خانم کلینتون به اشتباه خود اذعان کرده است و گفته که از خطای سرزده درس گرفته و دیگر آن را تکرار نخواهد کرد.

برپایه جدیدترین نظرسنجی مشترک شبکه خبری ای.بی.سی و روزنامه واشنگتن پست، هیلاری کلینتون هشت درصد جلوتر از دونالد ترامپ است.

اما در هر حال خانم کلینتون از هوادارانش خواسته که پیروزی خود را مسلم ندانند، زیرا که آقای ترامپ با تبلیغات مداوم می تواند رای دهندگان بیشتری را به خود جذب کند.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG