لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۷

هشدار درباره احتمال حملات ترویستی القاعده در روز قبل از انتخابات آمریکا


نمایی از مجسمه آزادی در شهر نیویورک - آرشیو
نمایی از مجسمه آزادی در شهر نیویورک - آرشیو

مقام‌های اطلاعاتی آمریکا به مسئولان سه ایالت نیویورک، تگزاس و ویرجینیا درباره احتمال حملات تروریستی القاعده در روز دوشنبه، یک روز پیش از انتخابات سراسری ریاست جمهوری، هشدار داده اند.

شبکه خبری سی بی اس به نقل از این مقام‌ها که هویت آنها را فاش نکرده است گفت، از هیچ مکان مشخصی در این ارتباط نام برده نشده، اما به واحدهای ویژه ضدتروریسم هشدارهای لازم داده شده است.

پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، بدون اشاره مستقیم به این گزارش، گفت نیروهای امنیتی وزارت امنیت داخلی و واحدهای ضدتروریسم، برای مقابله با اقدامات تروریستی در سراسر ایالات متحده، در آمادگی کامل به سر می‌برند.

اف بی آی در بیانیه‌ای که پس از انتشار گزارش سی بی اس منتشر کرد، تاکید کرد که به منظور شناسایی و مقابله با هر گونه تهدید احتمالی، با مقام‌های فدرال، ایالتی و نیروهای انتظامی و امنیتی محلی، همکاری نزدیک دارد.

خبرگزاری رویترز نیز که ابتدا به سی بی اس استناد کرده بود، در گزارش بعدی خود نوشت به «اداره بنادر نیویورک و نیوجرسی»، که مسئولیت فرودگاه‌ها، تونل‌ها و پل‌های اطراف شهر نیویورک را بر عهده دارد هشدار داده شده است.

این خبرگزاری از قول استیو کولمن سخنگوی این اداره نوشت که «ما به گشت‌زنی های گسترده خود در همه تاسیاست تحت مدیریت مان ادامه می‌دهیم.» با این حال وی به جزئیات هشدار اطلاعاتی داده شده، اشاره‌ای نکرد.

انتخابات سراسری ریاست جمهوری ایالات متحده روز سه شنبه هشتم نوامبر (۱۸ آبان ماه) برگزار می‌شود و مقام‌های اطلاعاتی پیشتر نیز در مورد احتمال وقوع حملات سایبری گسترده برای اخلال در روند انتخابات هشدار داده‌اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG