لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۴

ترامپ و کلینتون انفجار نیویورک را ناشی از بمب خواندند، پیشدستی ترامپ انتقاد آفرید


Trump-Clinton
Trump-Clinton

دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شامگاه شنبه در کلرادو اسپرینگز در ایالت کلرادو پیش از آنکه مقام های نیویورک از وقوع انفجار در محله چلسی منهتن خبر بدهند، خبر انفجار در نیویورک را اعلام کرد. همین پیشدستی رقیب او را در حزب دموکرات بر آن داشته تا به ترامپ انتقاد کند.

ترامپ گفت: "باید بگویم درست قبل از اینکه از هواپیما پیاده بشوم بمبی در نیویورک منفجر شده و هیچکس دقیقا نمی داند جریان از چه قرار است. اما در برهه ای از زمان زندگی می کنیم که بهتر است قاطعانه عمل کنیم. این فاجعه اندوهباری است که در جهان ما رخ می دهد."

مقام های محلی نیویورک انفجار را یک اقدام عمدی خواندند و گفتند هنوز نشانه ای نیافته اند که حاکی از احتمال وقوع یک اقدام تروریستی باشد.

انفجار شب گذشته در محله چلسی نیویورک تلفات جانی نداشت و ده ها نفر را زخمی کرد. شبکه های خبری می گویند این انفجار نسبتا بزرگ ناشی از بمب کار گذاشته شده درون یک سطل زباله در محله چلسی بود.

مقامات می گویند انفجار "یک اقدام داخلی" بود. به گزارش خبرگزاری ها بمب دوم چهار خیابان آنطرفتر از انفجار اول پیدا شد. فاکس نیوز گفته این بمب یک زودپز متصل به گوشی موبایل و سیم کشی شده بود.

همچنین روز شنبه انفجاری در نیوجرزی موجب لغو دو ماراتن عمومی شد و مردی در سن کلاد در ایالت مینه سوتا با چاقو به هشت نفر در یک مرکز خرید حمله کرد و در حالی که ذکر الله می گفت به آنان ضربه زد.

XS
SM
MD
LG