لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۶

برنی سندرز بالاخره از هیلاری کلینتون حمایت کرد


هیلاری کلینتون و برنی سندرز
هیلاری کلینتون و برنی سندرز

برنی سندرز رقیب هیلاری کلینتون که تاکنون از رقابت انتخابات کناره گیری نکرده بود، هیلاری کلینتون را به عنوان نامزد حزب دموکرات تایید کرد.

هیلاری کلینتون روز سه شنبه با برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت و رقیب او در جریان رقابت های مقدماتی، یک همایش انتخاباتی برگزار کرد. در این همایش آقای سندرز گفت انتخابات امسال در مورد هیلاری کلینتون، یا دونالد ترامپ یا برنی سندرز نیست، بلکه درباره نیازهای مردم آمریکا و بحرانی بسیاری جدی است که با آن رو به رو هستیم.

سناتور ورمونت گفت: "در حالی که به سمت ماه نوامبر پیش می رویم، در ذهن من تردیدی وجود ندارد که هیلاری کلینتون با فاصله زیادی بهترین کاندیدا برای انجام این کار است."

هیلاری کلینتون هم در این مراسم وعده داد که اگر انتخاب شود در ۱۰۰ روز اول دوران ریاست جمهوری اش بزرگترین سرمایه گذاری را در مشاغلی که درآمد خوبی دارند، از زمان جنگ جهانی دوم انجام دهد. او گفت به توافق های بد تجاری از جمله پیمان ترانس آتلانتیک نه خواهد گفت.

او در سخنانی که به طور عمده جمهوریخواهان با آن مخالفند، گفت حداقل دستمزد در دوران ریاست جمهوری نه تنها کاهش نمی یابد، بلکه افزایش می یابد. کلینتون گفت: "ترامپ می گوید که دستمزد ها خیلی بالا است، سندرز درست می گوید که ساعتی ۷ دلار و بیست و پنج سنت حقوق گرسنگی است."

کلینتون همچنین با اشاره به تیراندازی های اخیر در آمریکا گفت سلاح های جنگی جایی در خیابان های آمریکا ندارند.

این رویداد در ایالت نیوهمپشایر در شمال شرقی آمریکا و یک هفته پس از آن برگزار می شود که خانم کلینتون همراه با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در یک رویداد انتخاباتی در ایالت کارولینای شمالی شرکت کرد.

در کمپ جمهوریخواهان، یک هفته مانده به برگزاری کنوانسیون ملی حزب، همه در انتظار انتخاب نامزد معاون ریاست جمهوری از سوی دونالد ترامپ هستند.

XS
SM
MD
LG