لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۹

حمایت اوباما و بایدن از کلینتون با حضور در کارزارهای تبلیغاتی او


هیلاری کلینتون (راست) و باراک اوباما در کارزارهای انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ میلادی
هیلاری کلینتون (راست) و باراک اوباما در کارزارهای انتخاباتی ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ میلادی

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده و معاون او جو بایدن، قرار است روزهای سه شنبه و جمعه آینده با حضور در کارزارهای تبلیغاتی هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین که نامزد محرز شده حزب دموکرات است، شرکت کنند.

همچنین سناتور برنی سندرز، رقیب سرسخت خانم کلینتون گفته است که به زودی حمایت خود را از سناتور پیشین ایالت نیویورک اعلام خواهد کرد.

لوریتا لینچ وزیر دادگستری در پاسخ به انتقادهایی که چرا وی با پرزیدنت کلینتون در جت اختصاصی دولتی ملاقات کرده است، گفت که در آن ملاقات سخنی از تحقیقات وزارت دادگستری از ایمیل های خانم کلینتون به میان نیامده است.

اوگفت "نهاد تحت امر در حال بررسی سیاست ها و مسائل مربوط به وزارت خارجه است. مسائل مربوط به ایمیل ها توسط کارمندان متخصص که همواره دقیق هستند، در حال بررسی است."

بنا به گفته یکی از منابع مطلع در وزارت دادگستری، قرار است خانم لینچ اعلام کند که به توصیه های مقامات امنیتی درباره استفاده خانم کلینتون از سرور شخصی اش در زمان تصدی وزارت خارجه عمل کند.

گمانه زنی برای معاون اولی ترامپ

از سوی دیگر، به گفته منابع نزدیک به دونالد ترامپ، نویت گینگریچ رییس پیشین مجلس نمایندگان و کریس کریستی فرماندار ایالت نیوجرسی، در فهرست نهایی برای برگزیدن معاون آقای ترامپ قرار دارند.

این میلیاردر نیویورکی روز گذشته در یکی از کارزارهای تبلیغاتی خود اعلام که رهبران کشور طی دو دهه گذشته کسری تجاری آمریکا را ده برابر کرده اند.

او گفت "تورم هر روز بیشتر و بدتر می شود. کشورهای دیگر با ما مانند بچه رفتار می کنند، زیرا که رهبران ما چیزهای زیادی نمی دانند. وقتی بیل کلینتون رییس جمهوری شد، کسری تجاری ما حدود ۸۴ میلیارد دلار بود، و حالا به ۸۰۰ میلیارد دلار رسیده و هر روز هم با سرعت رشد می کند."

حدود دو هفته دیگر، کنوانسیون دو حزب جمهوریخواه و دموکرات به طور رسمی نامزد رقابت‌های انتخابات سراسری را اعلام خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG