لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۷

آیا دونالد ترامپ خودزنی می کند؟


در روزی که بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای داد، دونالد ترامپ در اسکاتلند بود.
در روزی که بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای داد، دونالد ترامپ در اسکاتلند بود.

دونالد ترامپ به خودش زنگ تفریح نمی دهد. این طور به نظر می رسد که او در ماه جاری میلادی دو بار علیه منافع سیاسی خودش رفتار کرده است. یک بار در جریان تیراندازی در کلوب شبانه اورلاندو و دیگری در جریان همه پرسی بریتانیا درباره ترک اروپا.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، واکنشی ها و پاسخ های متناقض و خودمحورانه نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به این بحران ها، از فرستادن پیام درست و ارائه تصویری مناسب از او و کمپینش بازمانده است. همین امر او را به تله ای انداخته که رقیب انتخاباتی اش هیلاری کلینتون نامزد احتمالی حزب دمکرات که همواره او را به بی تجربگی و نداشتن دانش لازم رهبری، برای او پهن کرده است. نتیجه این که ترامپ در نظرسنجی ها از کلینتون گاهی به شدت کم آورده است.

ترامپ هفته گذشته در اسکاتلند در سخنانی بار دیگر کلینتون را به باد انتقاد گرفت.

سبک بی محابا و بی پروای او و شخصیت غیرمتعارف سیاسی ترامپ نقش مهمی در موفقیت او و بالا آمدن به عنوان نامزد احتمالی جمهوریخواهان نقش داشته است. اما معلوم نیست با تمرکز هرچه بیشتری که این روزها بر کیفیت های شخصیتی و راهبردی کاندیداهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا می شود، او در مقابل کلینتون رقیب پرقدرتش چه در پیش خواهد گرفت.

خانم کلینتون در سخنانی که روز یکشنبه ایراد کرد در اولین اظهارنظر درباره نتیجه همه پرسی بریتانیا به ترک اتحادیه اروپل، سخنان ترامپ در اسکاتلند را زیر سوال برد و او را با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم ردیف خواند.

کلینتون در ایندیاناپلیس گفت: "ما به رهبر احتیاج داریم...کسی که بداند برای مدیریت بحران چطور با رهبران دیگر همکاری کند. کسی که درک کند گزافه گویی در زمان بحران به بحران دامن می زند و کسی که منافع مردم آمریکا را پیش از منافع شخصی خود قرار دهد."

ترامپ در روز دوشنبه رسانه ها را به انعکاس اشتباه سخنان خود متهم کرد. او به دنبال همه پرسی بریتانیا در سفرش به اسکاتلند گفت رای دهندگان بریتانیا به پس گرفتن کشورشان رای دادند، همان کاری که آمریکایی ها در انتخابات ماه نوامبر خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG