لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۷

افزایش فشار دموکرات ها بر سندرز برای خروج از رقابت با کلینتون


برنی سندرز دیگر داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر ۲۰۱۶ آمریکا از حزب دموکرات
برنی سندرز دیگر داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر ۲۰۱۶ آمریکا از حزب دموکرات

رهبران حزب دموکرات آمریکا برنی سندرز داوطلب انتخابات ریاست جمهوری آینده را برای پایان دادن به کارزار انتخاباتی خود در برابر هیلاری کلینتون زیر فشار گذاشته و می گویند نگران هستند ادامه حضور او به کوششهایی که برای شکست دادن دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه جریان دارد، صدمه بزند.

به گزارش آسوشیتدپرس، نگرانی های جدید در پی پیروزی های اخیر سندرز بر کلینتون در انتخابات مقدماتی در ایندیانا و ویرجینیای غربی ابراز می شود. در حالی که این پیروزی ها انگیزه بیشتری به طرفداران او در پیشاپیش انتخابات مقدماتی در کنتاکی و اورگون داده است، اما تقریبا به سندرز در رسیدن به تعداد آرای نمایندگان حزبی که در مورد نامزد نهایی حزب تصمیم خواهند گرفت، کمک نخواهد کرد.

خانم کلینتون، دستیاران و طرفدارانش تاکنون در برابر پیشنهادهای درخواست از سندرز برای خروج از رقابت ها پایداری کرده اند؛ اما حالا که ترامپ در آستانه اعلام به عنوان نامزد حزب جمهوریخواه قرار گرفته است، آنها می ترسند او از تصمیم سندرز به ماندن در رقابت با ادامه حملات و تلاش برای جلب نظر رای دهندگان مستقل، که از نظر اقتصادی ناراحت هستند و از سناتور ورمونت حمایت می کنند، بهره برداری کند.

استیو اسرائیل، نماینده دموکرات ایالت نیویورک در مجلس نمایندگان آمریکا و حامی هیلاری کلینتون، گفت امیدوار است برنی سندرز درک کند که حزب نیاز دارد هرچه زودتر وضعیت خود را تحکیم کند.

هر چند کلینتون در چند هفته گذشته سخنان خود را عموما بر ترامپ متمرکز ساخته است، دست اندرکاران کارزار انتخاباتی می گویند کوشش دو جبهه ای به توانایی آنها برای هدف گرفتن طرفداران سندرز و مستقل های متمایل به ترامپ، که ممکن است آماده باشند جانب کلینتون را بگیرند، صدمه می زند. همچنین به این معنا است که کلینتون به جای رقابت اصلی که در انتخابات سراسری هشتم نوامبر تصمیم خواهند گرفت، ناچار خواهد بود وقتش را در ایالت های انتخابات مقدماتی در رقابت با هم حزبی خود صرف کند.

تلاش برای جذب جمهوریخواهان در حمایت از ترامپ، همزمان با فشار دموکرات‌ها بر سندرز برای کناره گیری

طرفداران خانم کلینتون می گویند کارهای زیادی هست که آقای سندرز می تواند انجام دهد، و دلایل خوبی برای پیوستن او به نیروهای حزب دموکرات وجود دارد. اگر دموکرات ها بار دیگر اکثریت را در سنا کسب کنند، او احتمالا رئیس کمیته قدرتمند بودجه خواهد شد.

XS
SM
MD
LG