لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۴۹

آیا هیلاری کلینتون تا روز جمعه معاون خود را معرفی می کند؟


هیلاری کلینتون نامزد محرز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر آمریکا
هیلاری کلینتون نامزد محرز حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر آمریکا

دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، یک هفته پیش از آغاز کنوانسیون ملی حزب، مایک پنس فرماندار ایالت ایندیانا را به عنوان یار انتخاباتی و معاون خود معرفی کرد. اما هیلاری کلینتون رقیب او از حزب دموکرات هنوز کسی را برای این عنوان معرفی نکرده است.

رسانه های آمریکا به گمانه زنی هایی در مورد گزینه‌های موجود به عنوان "یار انتخاباتی" خانم کلینتون مطرح کرده‌اند؛ از جمله تام کین سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا، و سناتور شرود براون از ایالت اوهایو.

ایالت اوهایو می‌تواند در این انتخابات تعیین کننده باشد، چرا که از جمله ایالاتی است که رای آن معمولا هر بار به سمت یکی از دو حزب است و اگر حزبی رای این ایالت و ایالت هایی مثل میشیگان و ویرجینیا را کسب کند، تقریبا پیروزی خود را قطعی کرده است.

از سناتور الیزابت وارن هم به عنوان یکی از گزینه های معاونت هیلاری کلینتون نام برده شده است. خانم وارن حامی برنی سندرز بود و انتصاب او می تواند رای حامیان سناتور سندرز را بیشتر به سمت خانم کلینتون سرازیر کند. در حال حاضر تعداد کمی از حامیان آقای سندرز حاضر هستند از کلینتون حمایت کنند.

انتخاب یار انتخاباتی مهم است، چون درصورت پیروزی نامزد حزب، او بطور خودکار معاون رئیس جمهوری ایالات متحده می شود. معاون رئیس جمهوری آمریکا در صورتی که رئیس جمهوری کشته یا ناتوان یا برکنار شود، عهده دار وظایف ریاست جمهوری می‌شود. اتفاقی که بعد از مرگ کندی یا برکناری نیکسون روی داد.

XS
SM
MD
LG