لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۲

جمهوریخواهان کنگره خود را برای سال‌ها تحقیق درباره کلینتون آماده می‌کنند


مقاله‌ای از دیوید وایگل در واشنگتن پست

جیسون چیفتز رییس جمهوریخواه کمیته ناظر بر فعالیت های دولتی در کنگره آمریکا خود را برای تحقیقات درباره سوابق هیلاری کلینتون در صورت پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری آماده می کند.

او می گوید حتی پیش از این که کلینتون روز نخست کارش در کاخ سفید را آغاز کند برای دو سال او دستمایه داریم. او چهار سال وزیر خارجه بوده است و سابقه خوبی ندارد.

چیفتز که پیشتر گفته بود به دونالد ترامپ کاندیدای حزب متبوعش در انتخابات ریاست جمهوری رای نخواهد داد، چهارشنبه شب در توییتی ضمن نمایش موضع منفی خود نسبت به کلینتون اعلام کرد که به ترامپ رای خواهد داد.

حتی در صورتی که ترامپ در انتخابات شکست بخورد، جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان به احتمال بسیار زیاد اکثریت خود را حفظ خواهند کرد.

حمایت دیگر جمهوریخواهان از جیسون چیفتز قانونگذار متنفذ کنگره از ایالت یوتا نشان می دهد که احتمالا چهار سال آینده صحنه برخوردهای حزبی بین آن ها با کاخ سفید بر سر ایمیل های کلینتون، بنیاد کلینتون و پرونده کشته شدن دیپلمات های آمریکایی در بنغازی لیبی خواهد بود.

پال رایان رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است از رویکرد چیفتز حمایت می کند.

اگر کلینتون برنده انتخابات شود از پایین ترین میزان محبوبیت برخوردار خواهد بود. بنا بر نظرسنجی ها تنها یک سوم از رای دهندگان او را «صادق و قابل اعتماد» می دانند.

به این ترتیب، جمهوریخواهان برای کلینتون فرصتی برای یک ماه عسل سیاسی هم نخواهند گذاشت.

دموکرات ها می گویند تحقیقات جمهوریخواهان که پیشتر بی نتیجه بوده است اتلاف منابع کشور است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG