لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۷

دمکرات ها در سه ایالت غربی آمریکا رای می دهند


برنی سندرز و هیلاری کلینتون رقبای نامزدی انتخابات آمریکا از حزب دمکرات
برنی سندرز و هیلاری کلینتون رقبای نامزدی انتخابات آمریکا از حزب دمکرات

در پیشاپیش کنوانسیون حزب دمکرات،گردهمایی های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری در سه ایالت غربی آمریکا – آلاسکا، هاوائی و واشنگتن -برگزار می شود.

هیلاری کلینتون وزیر سابق خارجه از نظر تعداد نمایندگان پیشتاز است، اما برنی سندرز سناتور ورمونت حاضر نیست کنار برود و در برخی مکان ها رقیب سرسختی برای کلینتون است.

کلینتون ، روز چهارشنبه در سخنانی در پی حملات مرگبار در بروکسل ، توجه خود را بر دونالد ترامپ و تد کروز داوطلبان نامزدی از حزب جمهوریخواه و آنچه آنرا سیاست های خارجی "بی ملاحظه" نامید متمرکز ساخت، و گفت: "ما نیاز داریم بر آنچه واقعا موثر است تکیه کنیم، نه تندگویی هایی که شریکانمان را بیگانه می کند.»

ساندرز که در میان متولدین اوائل دهه ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰، و کسانی که برای نخستین بار رای می دهند، محبوبیت دارد گفته است "ما به یک انقلاب سیاسی نیاز داریم."

تحلیلگران می گویند سه گردهمایی روز شنبه ممکن است به سود سناتور سندرز باشد، زیرا جلب دمکرات های لیبرال فعال هدف رقابت در چنین گردهمایی هایی است. افزون بر این، رای دهندگان جوانی که در فرستادن باراک اوباما به کاخ سفید کارساز بودند، به شدت از سندرز حمایت می کنند.

کلینتون برای کسب نامزدی حزب دمکرات هنوز به ۶۷۲ نماینده نیاز دارد و سندرز به بیش از دو برابر این رقم.

XS
SM
MD
LG