لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۹

سومین پیروزی کلینتون، این بار در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی


London, Britaniya
London, Britaniya

هیلاری کلینتون داوطلب نامزدی حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یکی دیگر از انتخابات مقدماتی این حزب، این بار در ایالت کارولینای جنوبی به پیروزی دست یافت.

نتایج انتخابات در کارولینای جنوبی نشان می دهد که ۷۳ درصد از رای‌دهندگان دموکرات این ایالت جنوبی به هیلاری کلینتون رای دادند و ۲۶ درصد آرا به صندوق برنی سندرز تعلق گرفت.

برنی سندرز رقیب کلینتون ساعتی بعد اعلام نتیجه به خانم کلینتون برای پیروزی در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی به وی تبریک گفت.

در حزب دموکرات تنها دو نامزد تا این مرحله مانده اند.

بعد از اعلام نتایج، هیلاری کلینتون در جمع حامیانش گفت "فردا، این کمپین انتخاباتی، به یک کمپین ملی تبدیل می شود و ما برای جذب هر رای در هر ایالت خواهیم رفت. "

برنی سندرز هم با تبریک به کلینتون، گفته، "این کمپین تازه شروع شده. ما در نیوهمپشایر قاطعانه پیروزی شدیم؛ کلینتون هم در کارولینای جنوبی. حالا هر دوی ما به سوی سه‌شنبه بزرگ می‌رویم."

این سومین پیروزی خانم کلینتون در چهار انتخابات مقدماتی حزب دموکرات است. پیش از این نیز در انتخابات اولیه در ایالت‌های آیووا و نوادا کلینتون به پیروزی رسیده و برنی سندرز تنها در ایالت نیوهمپشایر پیروز شد.

تحلیل گران می گویند در آستانه "سه شنبه بزرگ" که انتخابات مقدماتی درچندین ایالت برگزار می شود، پیروزی در کارولینای جنوبی، موفقیتی روحیه برانگیز برای تیم انتخاباتی کلینتون محسوب می شود.

XS
SM
MD
LG