لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۶

با مجریان مناظره دوم آشنا شوید: اندرسون کوپر و مارتا رادتز


اندرسون کوپر و مارتا رادتز
اندرسون کوپر و مارتا رادتز

مناظره‌های انتخاباتی در آمریکا از لحاظ هیجان و تعداد بالای بیننده بی‌شباهت به مسابقات رزمی نیست و به همین دلیل خیلی‌ها هر دور از این مناظره‌ها را یک «راند» می‌نامند.

حالا که فایل اظهارات جنجالی دونالد ترامپ افشا شده، خیلی‌ها از راند دوم مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ انتظار یک «رینگ خونین» دارند. پس بد نیست کمی با مجریان و یا داوران این رینگ خونین بیشتر آشنا شوید: اندرسون کوپر و مارتا رادتز.

این دو برخلاف مناظره اول دخالتی در تهیه سوالات ندارند بلکه تنها جلسه را اداره می‌کنند و به شهروندان حاضر زمان می‌دهند تا سوالات خود را طرح کنند. مدیریت زمان و برقراری تعادل در این نوع مناظره بسیار دشوار است.

هم‌دانشگاهی هیلاری کلینتون
اندرسون کوپر، مجری برنامه مشهور «اندرسون کوپر ۳۶۰ درجه» در تلویزیون سی‌ان‌ان است. او متولد نیویورک است و در دانشگاه معتبر ییل، علوم سیاسی خوانده است.‌‌ همان دانشگاهی که بیل و هیلاری کلینتون هم از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند.

اندرسون ۴۹ ساله سابقه کار در دو شبکه ای‌بی‌سی و سی‌بی‌اس را هم در کارنامه دارد و یکی از چهره‌های شناخته شده خبری در آمریکا است.

این روزنامه‌نگار برجسته در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که همجنسگرا است و از این بابت به خود افتخار می‌کند و ترسی از بیان آن ندارد.

یک حرفه‌ای در پوشش اخبار جنگ
مارتا رادتز، سردبیر بخش خبر بین‌الملل شبکه ای‌بی‌سی است. او ۶۳ ساله و اهل سالت‌ لیک‌سیتی در ایالت یوتا است اما در ایالت ویرجینیا سکونت دارد.

مارتا یکی از روزنامه‌نگارانی است که جنگ آمریکا و عراق را پوشش داده و در این حوزه یک حرفه‌ای محسوب می‌شود. او نخستین خبرنگاری است که خبر مرگ ابومصعب الزرقاوی، رهبر القاعده عراق را مخابره کرد.

احتمالا بحث هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ بر سر جنگ عراق در حضور او جالب توجه خواهد بود.

مارتا همچنین مجری مناظره کاندیداهای معاونت ریاست جمهوری در دوره قبل میان جو بایدن و پل رایان بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG