لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۵

برای نخستین بار در هفت سال گذشته؛ بوئینگ ضرر داد


شرکت هواپیماسازی بوئینگ با جذب میلیاردها دلار برای جبران کسری‌های مرتبط با ساخت دو مدل جدید هواپیماهای جت مسافربری و یک مدل جدید هواپیمای سوخت‌رسان نظامی، در سه ماهه نخست سال جاری، برای نخستین بار در طول هفت سال اخیر، اعلام ضرر کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، با این حال درآمد این غول آمریکایی هواپیماسازی جهان در همین مدت با یک درصد افزایش، به ۲۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسید و روند صعودی ارزش سهام آن نیز پیش از آغاز معاملات روز چهارشنبه بازار سهام، ادامه داشت.

کسری سه میلیارد دلاری بوئینگ برای تولید این سه مدل جدید هواپیما، باعث شد این شرکت که دفتر مرکزی آن در شهر شیکاگو واقع است، برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ که اعلام ضرر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری کرده بود، برای سه ماهه نخست امسال نیز اعلام ضرر کند.

شرکت بوئینگ همچنین برآورد قبلی در مورد درآمد سالانه خود را اصلاح کرد و از ۹۵ میلیارد دلار پیش بینی شده، به ۹۳ میلیارد دلار کاهش داد. درآمد هر سهم نیز از محدوده ۸ دلار و ۱۵ سنت تا ۸ دلار ۳۵ سنت، به محدوده ۶ دلار و ۱۰ سنت تا ۶ دلار و ۳۰ سنت کاهش یافت.

با این حال به عقیده کارشناسان و ناظران بازار، شرکت بوئینگ به رغم سه ماهه نخست سختی که پشت سر گذاشته، از توان بالایی برای ادامه تولید باکیفیت و رقابت در بازار برخوردار است؛ به همین دلیل ارزش سهام آن در اواسط روز چهارشنبه ۲ درصد افزایش داشت.

XS
SM
MD
LG