لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۵

 درخواست اردن از آمریکا برای کمک به مبارزه با شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران


ملک عبدالله پادشاه اردن از لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده خواست تا در مبارزه با باند‌های مواد مخدر مورد حمایت شبه نظامیان نزدیک به جمهوری اسلامی به اردن کمک کند.

به گزارش رویترز یک مقام اردنی می‌گوید شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در ماههای گذشته در جنوب سوریه و در مرزهای اردن، عملیات‌ قاچاق مواد مخدر به بازارهای خلیج فارس را افزایش داده‌اند.

لوید آستین قرار است در سفر خاورمیانه‌ای خود علاوه بر اسرائیل با مقامات اردن و مصر دیدار کند.

مقامات آمریکایی می‌گویند لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده که قرار است به زودی به اسرائیل سفر کند درباره تهدید فزاینده‌ ایران برای ثبات منطقه بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

وزیر دفاع آمریکا پیش از سفرش به خاورمیانه‌ بر تضمین ایالات متحده به ثبات منطقه و پیشبرد منافع مشترک متحدان تاکیدکرد.

وزیر دفاع آمریکا، لوید آستین روز شنبه سفری چند روزه را برای دیدار با رهبران غیرنظامی و نظامی در خاورمیانه - از جمله رهبران اردن، مصر و اسرائیل - آغاز کرد تا بر تعهد ایالات متحده به مشارکت در امنیت منطقه تاکید کند.

یک مقام ارشد دفاعی آمریکا پیش ازاین سفر گفت: «مجموعه تهدیدهای مرتبط با ایران» شامل تجهیز، آموزش و تأمین مالی گروه‌های نیابتی، تجاوزهای دریایی، تهدیدات سایبری، برنامه موشک‌های بالستیک و حملات هواپیماهای بدون سرنشین ایران در این سفر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این مقام همچنین گفت: « آستین در جریان گفتگوها در خاورمیانه، به اطلاع متحدان خواهد رساند که بهترین راه امنیت پایدار و موثر در خاورمیانه، یکپارچگی و همکاری امنیتی چندجانبه میان متحدان است»

XS
SM
MD
LG