لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۶

مشاهده گونه امیکرون کرونا در شش ایالت آمریکا؛ دلتا همچنان غالب است


دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا در امور مربوط به کرونا.
دکتر آنتونی فاوچی، مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا در امور مربوط به کرونا.

فرماندار ایالت نیویورک، پنج مورد ابتلا به «امیکرون» در این ایالت را تأیید کرد.

کتی هوکال در یک کنفرانس خبری گفت یکی از موارد ابتلا به امیکرون در این ایالت مربوط به زنی ۶۷ ساله در لانگ آیلند است که به تازگی از آفریقای جنوبی بازگشته بود. تست کرونای این زن پس از بازگشت به آمریکا منفی بود، اما پس از چند روز مثبت شد.

در ایالت مریلند نیز روز جمعه گزارش شد که سه مورد ابتلا به امیکرون ثبت شده است.

به این ترتیب، شمار کل مبتلایان به گونه جدید ویروس کووید-۱۹ در ایالات متحده به ۱۳ نفر و تعداد کل ایالت‌هایی که این گونه را شناسایی کرده‌اند به شش ایالت رسید.

ایالت‌های کالیفرنیا، کلرادو و مینه‌سوتا مواردی از امیکرون را در میان بیمارانی که کاملاً واکسینه شده بودند و علائم خفیفی نشان دادند، پیدا کردند و مقام‌های هاوایی نیز یک مورد ابتلا را در فردی واکسینه نشده گزارش دادند که علائم متوسطی بروز داده است.

بیمار ایالت مینه سوتا، اولین مورد شناخته شده انتقال میان جمعیت در آمریکا است که در مردی کاملاً واکسینه شده، که برای حضور در یک کنفرانس به شهر نیویورک سفر کرده بود، شناسایی شد.

دکتر آنتونی فاوچی مشاور ارشد رئیس‌جمهوری آمریکا در امور مربوط به کووید-۱۹ روز جمعه در یک کنفرانس خبری از آمریکایی‌ها خواست دزهای یادآور خود را دریافت کنند و گفت، واکسن‌های یادآور «تعداد آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده در برابر همه گونه‌های کرونا» را افزایش می‌دهد.

دکتر فاوچی گفت طی چند هفته آینده، اطلاعات بیشتری در مورد میزان انتقال و شدت بیماری پس از ابتلا به گونه امیکرون به دست خواهد آمد.

آمار وزارت بهداشت آمریکا نشان می‌دهد حدود ۵۶ هزار آمریکایی مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان بستری شده‌اند که نسبت به هفته گذشته ۸ درصد و در مقایسه با کمترین میزان بستری در دهم ماه نوامبر ۲۰ درصد افزایش یافته است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا گفته است ۹۹ درصد از موارد ابتلا در کشور مربوط به گونه «دلتا» است.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا برای مقابله با شیوع گونه «امیکرون» از تمهیدات جدیدی برای تست مسافرانی که به آمریکا می‌آیند خبر داد و گفت، در هفته‌های آینده آمریکایی‌ها به تست رایگان و سریع کرونا در خانه دسترسی پیدا خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG