لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۱

رونمایی کاخ سفید از برنامه واکسیناسیون کودکان در آمریکا؛ دولت ۶۵ میلیون دز واکسن خرید


کاخ سفید روز چهارشنبه از برنامه خود برای واکسیناسیون کودکان ۵ تا ۱۱ ساله رونمایی کرد. انتظار می‌رود طی چند هفته آینده، ناظران بهداشتی آمریکا به واکسن کووید-۱۹ برای کودکان این گروه سنی مجوز مصرف اضطراری بدهند.

نمایندگان نهادهای نظارتی فدرال آمریکا طی دو هفته آینده ملاقات خواهند کرد تا ایمنی و کارآیی تزریق دز پایین واکسن را به حدود ۲۸ میلیون کودک در این گروه سنی مورد ارزیابی قرار دهند.

چند ساعت پس از تأیید رسمی، میلیون‌ها دز واکسن همراه با سوزن‌های کوچکتر برای تزریق به کودکان خردسال در اختیار مراکز تزریق واکسن قرار خواهد گرفت و قادر خواهند بود در مطب پزشک اطفال، داروخانه محله و حتی مدرسه خود واکسن کووید-۱۹ را دریافت کنند.

جف زینتس هماهنگ کننده تیم مقابله با کووید-۱۹ کاخ سفید گفت: «ما در حال برنامه‌ریزی هستیم تا مطمئن شویم واکسیناسیون برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در دسترس، آسان و راحت باشد.»

واکسن فایزر نیاز به دو دز تزریق با فاصله سه هفته‌ای و دو هفته انتظار برای ایجاد محافظت کامل دارد. به این ترتیب، اولین خردسالانی که واکسن را دریافت کنند، تا کریسمس به طور کامل واکسینه خواهند شد.

در مورد کودکان خردسال‌تر، فایزر و مدرنا در حال مطالعه بر روی واکسن‌های خود در میان کودکان ۶ ماهه تا ۵ ساله هستند و نتایج این تحقیقات تا اواخر سال در دسترس قرار خواهد گرفت.

دولت جو بایدن تأکید کرده است که تزریق واکسن به کودکان زیر ۱۲ سال سریع‌تر و راحت‌تر از زمانی انجام خواهد شد که واکسیناسیون بزرگسالان تازه آغاز شده بود.

کاخ سفید اعلام کرد که در هفته اول پس از تأیید، حدود ۱۵ میلیون دز برای ارائه دهندگان واکسن در سراسر ایالات متحده ارسال خواهد شد.

دولت آمریکا ۶۵ میلیون دز واکسن فایزر مخصوص کودکان را خریداری کرده است و انتظار می رود دز این واکسن ها یک سوم دز مصرفی بزرگسالان و نوجوانان باشد.

این واکسن‌ها در بسته‌های کوچکتر ۱۰۰ دزی توزیع خواهند شد و نیازی به نگهداری در دمای فوق‌العاده سرد نخواهند داشت.

XS
SM
MD
LG