لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۲

پسر و داماد ترامپ به کنگره احضار شدند


جراد کوشنر (راست) و دونالد ترامپ جونیور‌ (چپ)
جراد کوشنر (راست) و دونالد ترامپ جونیور‌ (چپ)

کمیته قضایی سنای آمریکا از فرزند و داماد رئیس جمهوری آمریکا که مشاور اوست، خواسته اند در مقابل این کمیته درباره ملاقات شان با یک وکیل روس شهادت بدهند.

به گزارش رسانه های آمریکایی، «دونالد ترامپ جونیور» پسر ارشد و «جراد کوشنر» داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ به همراه «پل مانافورت» که از مسئولان ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ در زمان انتخابات، برای ادای شهادت درباره مساله دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سنا فراخوانده شدند.

دو هفته پیش فاش شد پسر ارشد ترامپ، داماد و رییس وقت ستاد انتخاباتی با یک وکیل روس دیدار داشته اند. موضوع این دیدار پیشنهاد وکیل روس برای ارائه اطلاعاتی زیانبار علیه هیلاری کلینتون نامزد دموکرات بود.

پسر پرزیدنت ترامپ یک روز بعد از افشای خبر این دیدار، ایمیل های خود را علنی کرد و گفت این وکیل اطلاعات مهمی نداشت.

پرزیدنت ترامپ نیز در واکنش پسرش را معصوم دانست.

کمی بعد مشخص شد در این ملاقات غیر از پسر ارشد آقای ترامپ، داماد او کوشنر که اکنون مشاور ارشد ریاست جمهوری است، به همراه چند نفر دیگر حضور داشته اند.

با این حال دموکرات ها می گویند این قطعه دیگری از پازل ارتباط احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه است.

کمیته سنای آمریکا از سه ماه پیش سرگرم تحقیق درباره ارتباط احتمالی کارزار ترامپ و روسیه است و بعد از برکناری رئیس پلیس اف بی ای، یک دادستان ویژه برای هدایت تحقیقات منصوب شده است.

احضار فرزند و داماد آقای ترامپ همزمان شد با افشای دیدار دوم و اعلام نشده پرزیدنت ترامپ و رئیس جمهوری روسیه. کاخ سفید می گوید این یک دیدار کوتاه در حاشیه سرو شام بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG