لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

اعلام بازنشستگی قریب الوقوع یک عضو کنگره؛ «صدای قدرتمند درباره خطرات رژیم ایران»


ایلینا راس لتینن رییس جمهوریخواه کمیته فرعی مجلس در امور خاورمیانه همواره منتقد سیاست های جمهوری اسلامی بوده است.
ایلینا راس لتینن رییس جمهوریخواه کمیته فرعی مجلس در امور خاورمیانه همواره منتقد سیاست های جمهوری اسلامی بوده است.

«ایلینا راس لتینن» رییس جمهوریخواه کمیته فرعی مجلس در امور خاورمیانه اعلام کرد در پایان دوره کنگره کنونی بازنشسته خواهد شد. خانم راس لتینن که در سالهای گذشته از مخالفان توافق هسته ای بوده، بارها به نقض حقوق بشر در ایران اعتراض کرده است.

اد رویس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، خانم راس لتینن را «صدای قدرتمندی در مورد هشدار در باره خطرات رژیم ایران» نامید. روز جمعه خانم راس لتینن به کمیته فرعی مجلس نمایندگان پیشنهاد داد تندیس اِلی ویزل، بازمانده هولوکاست و برنده جایزه صلح نوبل، در مقابل کنگره نصب شود.

منتقد سیاست های جمهوری اسلامی ایران

هفته پیش، خانم راس لتینن به همراه یک نماینده دیگر از ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا درباره نقض حقوق بشر، به ویژه نقض حقوق اقلیت بهایی، در ایران اعتراض کرد و از دولت پرزیدنت ترامپ خواست تحریم‌هایی بیشتری را در این زمینه علیه حکومت ایران وضع کند.

در بخشی از این نامه، خانم راس لتینن با بیان این که کارنامه تیره حقوق بشر ایران، با نزدیک شدن به انتخابات ماه آینده بدتر هم می‌شود، گفت برغم تبلیغاتی که برای نشان دادن وجهه حسن روحانی به عنوان یک اصلاح‌طلب می‌شود، اعدام‌ و سرکوب‌ مخالفان سیاسی و اقلیت‌ها در ایران در چند سال گذشته افزایش یافته است.

خانم راس لیتنن رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان یکی از منتقدان سیاست دولت باراک اوباما و مقامات وزارت خارجه ایالات متحده در قبال ایران نیز بود.

خانم راس لتینن به همراه دن کیلدی تلاش هایی برای آزادی امیر حکمتی تفنگدار سابق ارتش آمریکا که در ایران زندانی بود، داشت.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG