لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۷

توسعه تسلیحاتی ایران، کره شمالی و سوریه محور بحث مجلس نمایندگان آمریکا


نمایی از ساختمان کنگره آمریکا در شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده
نمایی از ساختمان کنگره آمریکا در شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، بعد از ظهر چهارشنبه جلسه‌ای تحت عنوان ایران، کره شمالی و سوریه و قانون منع گسترش تسلیحات کشتار جمعی برگزار کرد.

این جلسه برای روشن شدن و پاسخگویی دولت در مورد اعمال و تاثیر تحریم‌ها علیه ایران، کره شمالی و سوریه، و همچنین موارد نقض یا دور زدن تحریم‌ها در ارتباط با قانون منع گسترش تسلیحاتی توسط این سه کشور تشکیل شد.

ایلینا راس لیتنن رییس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در این جلسه از عملکرد دولت باراک اوباما و مقامات وزارت خارجه ایالات متحده در راستای اجرای این قانون انتقاد کرد.

خانم لتینن گفت «سامانتا پاور سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد دیروز اینجا بود و گفت دولت همه تحریم‌ها را اعمال می‌کند و کار خود را انجام می‌دهد. اما وقتی پای مذاکرات اتمی و ایران به میان می‌آید، من باور دارم دولت عمدا کنگره را گمراه می‌کند و در واقع نیت اصلی و قانون را رعایت نمی‌کند.»

تد دویچ نماینده دموکرات مجلس نیز در سخنانی در این نشست گفت درک می‌کند که تایید اطلاعات محرمانه و حساس و روند کار میان سازمان‌های مربوطه، زمان می‌برد، اما ارائه گزارش هر سال یک بار وزارت خارجه به کنگره در مورد اعمال تحریم‌ها، به جای هر شش یک بار، برای او نگران کننده است.

وی در ادامه تاکید کرد: «تایید یک مورد در گزارش، نباید دلیل تاخیر در کل گزارش شود.»

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG