لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۲

اعتراض نمایندگان دموکرات‌ کنگره به عدم اصلاح قوانین اسلحه در آمریکا


نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات مجلس از پل رایان انتقاد کرد و واکنش او اعتراضات را بی‌احترامی خواند.
نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات مجلس از پل رایان انتقاد کرد و واکنش او اعتراضات را بی‌احترامی خواند.

اندکی بعد از اعلام یک دقیقه سکوت توسط پل رایان رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا برای ادای احترام به قربانیان تیراندازی کلوب همجنسگرایان در شهر اورلاندو، نمایندگان دموکرات ضمن سر دادن فریاد اعتراض، خواهان مقررات سخت‌تر کنترل حمل اسلحه شدند.

جیمز کلیبرن نماینده دموکرات شروع به صحبت کرد، اما رییس مجلس صحبت‌های او را قطع کرد و از او خواست اگر طرحی دارد ارائه دهد. کلیبرن نماینده ایالت کارولینای جنوبی است که یک سال پیش در آن ایالت مرد مسلحی ۹ نفر را در یک کلیسا کشت.

مجادله ادامه یافت و نمایندگان دموکرات فریاد زدند که رهبری وجود ندارد و مقررات کجاست؟ چندین نفر از این که کنگره تنها با یک حرکت نمادین در برابر کشتارهای جمعی با اسلحه واکنش نشان می‌دهد ابراز ناراحتی کردند.

دمکرات‌ها خواهان رای گیری در مورد سه طرح مشخص در ارتباط با کنترل حمل اسلحه هستند. جلوگیری از خرید اسلحه توسط کسانی که تحقیق در مورد سوء پیشینه آنها تکمیل نشده، کسانی که در فهرست پرواز ممنوع اف.بی.آی قرار دارند، و کسانی که پرونده جرم و جنایت دارند.

نانسی پلوسی رهبر اقلیت دموکرات مجلس از پل رایان انتقاد کرد و واکنش او را بی‌احترامی خواند.

همزمان میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواهان سنا نیزدر جلسه سنا به احترام قربانیان سکوت اعلام کرد.

از سوی برخی قانونگذاران در محکومیت حمله صبح یکشنبه به کلوب "پالس"، بیانیه هایی منتشر شد از جمله اد رویس رییس کمیته روابط خارجی مجلس در بیانیه ای گفت "هیچ نقطه کشور مصون نیست، بسیاری به سوی ایدئولوژی رادیکال جذب می‌شوند، که مرام اصلی آن کشتار است، ما باید برای از میان بردن این تهدید متحد شویم."

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG