لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۶

سناتورها نسبت به پرهیز از سقوط توافق هسته‌ای ایران خوش بین هستند


سناتور دموکرات بن کاردین (راست) و سناتور باب کورکر جمهوریخواه رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا.
سناتور دموکرات بن کاردین (راست) و سناتور باب کورکر جمهوریخواه رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا.

سناتور جمهوریخواه باب کورکر و سناتور دموکرات بن کاردن، رییس و عضو ارشد کمیته روابط خارجی مجلس سنای ایالات متحده آمریکا، می گویند پارامترهای کلی پیش نویسی را آماده کرده اند که توافق هسته ای ایران را اصلاح خواهد کرد.

نشریه پولیتیکو در گزارشی نوشت: سناتور کورکر چند روز پیش با پرزیدنت ترامپ درباره ایران صحبت کرده بود و انتظار می رود مشاوران ارشد در کاخ سفید رئوس طرح پیشنهادی را پنج شنبه در اختیار پرزیدنت ترامپ قرار دهند.

اگر رییس جمهوری آمریکا آن طور که انتظار می رود تمدید معافیت ایران از تحریم ها را اعلام کند، سناتورها فرصت بیشتری برای تکمیل رایزنی ها خواهند داشت و می توانند متمم به برجام را ماه آینده در چارچوب طرح بودجه دولت در صحن سنا به رای بگذارند.

سناتور بن کاردن این امر را رد نکرد که طرح مشترک او با سناتور کورکر بتواند موافقت اچ آر مک مستر، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، و رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، را جلب کند و با هدف غلبه بر مخالفت ها در جناح راست و چپ در پیوند با تصویب یک بودجه الزامی به زودی به رای گذاشته شود.

اما سناتور کاردن تصریح کرد که هنوز با سناتور چاک شومر و ننسی پلوسی، رهبران حزب دموکرات در سنا و مجلس نمایندگان، در باره چنین حرکتی صحبتی نشده است.

سناتور بن کاردن در عین حال گفت از تصویب تحریم های تازه غیر هسته‌ای علیه ایران با همراهی اروپایی ها حمایت می کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG