لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۱

مسیر آسان سه گزینه ترامپ برای کسب رای اعتماد سنا


از راست: اسکات پرویت، رایان زینکه و ریک پری
از راست: اسکات پرویت، رایان زینکه و ریک پری

در حالیکه جلسه کمیته قضایی سنا برای بررسی اعتبارنامه گزینه پیشنهادی ترامپ برای وزارت دادگستری ادامه دارد، به نظر می رسد دو گزینه دیگر رئیس جمهوری برای وزارتخانه های انرژی و کشور به راحتی تایید سنا را اخذ کنند.

ریک پری و رایان زینکه گزینه های ترامپ برای وزارتخانه های انرژی و کشور در سنا حاضر شده اند اما از حمایت سناتور های دو حزب برخوردار هستند.

ریک پری فرماندار سابق تگزاس است که در انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه رقیب دونالد ترامپ بود اما چون رای بالایی نداشت، کناره گیری کرد.

رایان زینکه که عضو مجلس نمایندگان آمریکا از مونتانا بوده نیز گزینه ترامپ برای وزارت کشور است.

ریک پری و رایان زینکه پیشتر توسط کمیته انرژی و منابع طبیعی سنا تایید شده اند. آقای پری ۱۶ رای از ۱۷ رای را کسب کرد. آقای زیکه نیز توانست در کمیته مربوطه بدون رای منفی، هر شانزده رای را کسب کند.

براساس روال، اکنون صحن علنی سنا باید درباره این دو تصمیم می گیرد که به نظر می رسد با رای کمیته، مشکلی برای کسب رای اعتماد نداشته باشند.

از جمله دیگر گزینه های باقیمانده ترامپ، اسکات پرویت، دادستان کل ایالت اوکلاهاما برای ریاست آژانس حفاظت محیط زیست است. انتخاب او تاکنون با انتقاد هایی روبرو شده چرا که او از مخالفان توافق تغییرات آب و هوایی است.

کمیته محیط زیست و خدمات عمومی اعتبارنامه آقای پرویت را بررسی می کند. واشنگتن پست نوشته است به نظر می رسد او نیز رای لازم را برای احراز این سمت کسب کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG