لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۱

درخواست نماینده مسلمان کنگره آمریکا: جیسون رضائیان را فورا آزاد کنید


کیت الیسون، نخستین نماینده مسلمان کنگره آمریکا
کیت الیسون، نخستین نماینده مسلمان کنگره آمریکا

کیث الیسون، نماینده مسلمان کنگره ایالات متحده خواستار آزادی جیسون رضائیان، خبرنگار آمریکایی – ایرانی روزنامه واشنگتن پست در ایران شد.

آقای الیسون در یک پیام ویدئویی که توسط کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران منتشر شده، اتهامات منتسب به جیسون رضائیان را زیر سوال برده است.

او با اشاره به این که خبرنگار واشنگتن پست را به زیر سوال بردن "شهرت حکومت" ایران متهم کرده‌اند توضیح داد: "این کاری است که همه روزنامه‌نگاران در سراسر جهان انجام می‌دهند. آنها بدون ترس و توجه به آن چه صاحبان قدرت می‌خواهند، حقیقت را می‌گویند."

این نماینده کنگره آمریکا خواستار "آزادی بدون قید و شرط" و "فوری" آقای رضائیان شده است.

کیث الیسون همچنین عنوان کرده که اگر جیسون پیامش را می‌شنود بداند که از او پشتیبانی می‌کنند و مهم‌تر از آن، پشتیبان هدف او در آگاه سازی مردم هستند.

جیسون رضائیان، شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار حدود پانزده ماه پیش به اتهام جاسوسی در ایران زندانی شد. او در پی برگزاری چند جلسه دادگاه که پشت درهای بسته برگزار شد، محکوم شناخته شد اما هنوز جزئیات حکم اعلام نشده است.

تاکنون بارها مقامات و شخصیت‌های ایرانی خواستار آزادی این شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار شده‌اند و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در آخرین اظهارنظر خود گفت که تلاش می‌کند تا این موضوع را از "جنبه انسانی" حل کند.

XS
SM
MD
LG