لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۰

بوئینگ برآورد سفارش محصولات خود در ۲۰ سال آینده را افزایش داد


به دنبال توافق خطوط هوایی یونایتد با شرکت بوئینگ، این غول صنعت هواپیماسازی آمریکا روز سه شنبه چشم‌انداز ۲۰ ساله سفارش محصولات خود را به ۶ هزار میلیارد دلار افزایش داد.

خبرگزاری رویترز در گزارشی با ذکر این خبر نوشت، شرکت آمریکایی یونایتد روز دوشنبه اعلام کرد می‌خواهد سفارش خرید ۱۰۰ فروند جت ۷۳۷مکس را به مدل ارتقا یافته مکس-۱۰ تغییر دهد.

بوئینگ روز گذشته در نمایشگاه بین المللی پاریس، از مدل جدید هواپیماهای پرفروش میان برد ۷۳۷مکس، که امکان بیشتری برای تعبیه صندلی‌های بیشتر برخوردار است، رونمایی کرد.

به گفته گری لِیدرمن از مدیران ارشد اجرایی یونایتد، این هواپیما که بهترین مدل جت مسافری تک راهرو در جهان محسوب می‌شود، بهترین گزینه اقتصادی برای خانواده‌ها خواهد بود.

شرکت آمریکایی بوئینگ در رقابت تنگاتنگی با رقیب اروپایی خود، یعنی ایرباس، قرار دارد و ۷۳۷ مکس-۱۰ در این بخش از بازار رقیب سرسختی به نام ایرباس ای-۳۲۰نئو (A320neo) دارد.

ای-۳۲۰نئو مدل ارتقا یافته هواپیماهای مسافری میان برد دو ردیفه ای-۳۲۰ ساخت ایرباس است، که مصرف سوخت کمتری دارد و از پرفروش ترین های این صنعت در جهان به شمار می‌آید.

پس از یک دوره طلایی افزایش تقاضای سفر و کاهش مصرف سوخت، این دو رقیب با کاهش سفارش‌ روبرو شده و نمایشگاه بورژه در حومه پاریس فرصت مناسبی برای عقد قراردادهای جدید است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG