لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۷

ایالات متحده: روسیه در طول ۵ ماه یکصدهزار نفر تلفات در اوکراین داشته است


کاخ سفید روز دوشنبه تخمین زد که ارتش روسیه در پنج ماه گذشته، «یکصد هزار نفر» تلفات در منطقه باخموت اوکراین متحمل شده است.

همچنین جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با استناد به برآوردهای اطلاعاتی آمریکا، اعلام کرد «بیش از ۲۰ هزار سرباز روسی» در این مدت کشته شده‌اند که «نیمی از آن‌ها به گروه نظامی واگنر» که شامل زندانیان آزاد شده برای شرکت در جنگ است، تعلق دارند.

جان کربی گفت: «تلاش روسیه برای حمله به دونباس از طریق باخموت عمدتا با شکست مواجه شده است.»

او همچنین افزود: روسیه در باخموت پیشرفت‌هایی داشته است، اما این پیشرفت‌ها با «هزینه‌های وحشتناک» همراه بوده و «دفاع‌ اوکراین در این منطقه همچنان قوی باقی مانده است.»

کربی گفت: «روسیه، ذخایر نظامی و نیروهای مسلح خود را به پایان رسانده است و تنها از ماه دسامبر، ما تخمین می زنیم که روسیه بیش از ۱۰۰ هزار نفر تلفات داشته است، از جمله بیش از ۲۰ هزار کشته در عملیات، که نزدیک به نیمی از آنها سربازان واگنر بودند.»

جان کربی افزود: «این اعداد واقعاً حیرت‌انگیز هستند.»

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در ادامه، همچنین وعده داد که بسته دیگر تسلیحاتی آمریکا برای اوکراین «به زودی» اعلام خواهد شد.

باخموت اوکراین یک مرکز کلیدی حمل‌ونقل در منطقه دونتسک است، محل شدیدترین نبردها در چند ماه گذشته بوده و هر دو طرف در باخموت متحمل تلفات زیادی شده‌اند.

XS
SM
MD
LG