لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۳۵

نیروهای کُرد سوریه‌ای عملیاتی تازه‌ علیه داعش آغاز کردند


جمعی از بستگان زن و دختر اعضای داعش در اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه
جمعی از بستگان زن و دختر اعضای داعش در اردوگاه الهول در شمال شرق سوریه

نیروهای کُرد سوریه‌ای مورد حمایت آمریکا عملیات تازه‌ای را علیه سلول‌های مخفی داعش در اردوگاه الهول در شمال شرق این کشور آغاز کرده‌اند.

طی سال جاری میلادی دست‌کم ۴۴ نفر از جمله ١۴ زن در این اردوگاه محل اقامت آوارگان و نیز خانواده‌های اعضای داعش کشته شده‌اند.

یک سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه در گفت‌وگویی با رویتزر، دلیل آغاز این عملیات را نیاز فوری برای رسیدگی به افزایش موارد خشونت از سوی سلول‌های مخفی داعش در اردوگاه مزبور دانسته است.

به گفته این سخنگو، بررسی اجساد قربانیان عمدتا نشان‌دهنده «خشونت‌های وحشیانه» است و بسیاری از آنها به وسیله تپانچه یا تفنگ بی‌صدا کشته می‌شوند و اجسادشان در راه‌آب و فاضلاب‌ها رها می‌شود.

این مقام نیروهای کُرد متحد آمریکا افزود پس از شورش ماه ژانویه داعش در زندان غویران حسکه، سرعت عملیات‌ها علیه افراد وابسته به داعش ساکن اردوگاه الهول افزایش یافته است.

الهول میزبان حدود ۵۵ هزار نفر از اتباع سوریه، عراق و دیگر ملیت‌ها است که پس از شکست داعش در برابر نیروهای کُرد، محل سکونت خود را ترک کرده‌اند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل وضعیت در این اردوگاه را «فاجعه‌بار» خوانده و افزوده است که باید یک مامن جدید برای محافظت از زنان و دختران در برابر حملات داعش ایجاد شود.

XS
SM
MD
LG