لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۴

سفر مقامات آمریکایی به استرالیا برای بررسی پرونده متقاضیان پناهندگی


گروهی از متقاضیان پناهندگی که وارد جزیره مانوس شده و تحت نظارت استرالیا قرار دارند
گروهی از متقاضیان پناهندگی که وارد جزیره مانوس شده و تحت نظارت استرالیا قرار دارند

مالکوم ترنبول نخست وزیر استرالیا، روز شنبه ۲۹ آبان ماه، اعلام کرد که مقامات آمریکایی وارد آن کشور شدند تا به بررسی تقاضای مهاجرانی که خواستار پناهنده شدن به آمریکا هستند بپردازند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این متقاضیان در جزیره مانوس پاپوآ گینه نو و جزیره جمهوری نائورو نگه داشته شده اند.

دولت استرالیا هفته گذشته خبر از امضای توافقی داد که بر اساس آن، ایالات متحده مسئولیت بخش عمده ای از ۱۲۰۰ متقاضی پناهندگی را که در مراکز رسیدگی به مهاجران مستقر هستند به عهده خواهد گرفت. این در حالی است که پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موجب تردیدها درباره در آینده این توافق شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، در مراحل نخست تبلیغات انتخاباتی خود اظهار داشته بود که از ورود مسلمان ها به آمریکا جلوگیری خواهد کرد. وی بعدها موضع خود را تغییر داده و گفت تنها از ورود کسانی جلوگیری خواهد کرد که کشور مبدأ آنها توسط تروریسم به مخاطره افتاده است.

اغلب متقاضایان پناهندگی که تحت نظارت دولت استرالیا قرار دارند مسلمان هایی هستند که از جنگ و درگیری در کشورهای عراق، سوریه،، افغانستان، و پاکستان گریخته اند.

بعید به نظر می رسد تقاضای پناهندگی این پناهجویان تا پیش از مراسم تحلیف دونالد ترامپ در اول بهمن ماه کاملا بررسی شده باشد. نخست وزیر استرالیا نیز اعلام کرد زمان لازم برای بررسی این متقاضایان توسط مقامات آمریکایی تعیین خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG