لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۶

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور ایران: تاکنون طرفین به توافق هسته ای عمل کرده اند


از جمله حاضران در این نشست باربارا اسلیون (چپ) و کریس بک‌مایر (راست) بودند.
از جمله حاضران در این نشست باربارا اسلیون (چپ) و کریس بک‌مایر (راست) بودند.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در امور ایران می گوید با گذشت بیش از ۹ ماه از زمان اجرای توافق هسته ای می توان گفت که طرفین به توافق هسته ای بطور کامل عمل کرده اند.

«کریس بک‌مایر»، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور ایران که در نشستی در اندیشکده شورای آتلانتیک سخن می گفت، افزود: آمریکا و ایران هر دو تاکنون به تعهدات خود در توافق هسته ای که از دیماه گذشته آغاز شد، عمل کرده اند.

نشست اندیشکده شورای آتلانتیک با عنوان "تازه های تحریم های ایران: فضای سیاسی و سرمایه گذاری" با حضور آقای بک‌مایر و چند تحلیلگر از جمله باربارا اسلیون جمعه ۱۹ شهریور در شهر واشنگتن برگزار شد.

آقای بک‌مایر در این نشست درباره انتظار آمریکا از توافق و حمایت ایران از تروریسم نیز گفت: ما هرگز انتظار نداشتیم توافق هسته ای با ایران، نگرانی های دیگر ما را در مورد رفتار ایران در قبال حمایت از تروریسم، نقض حقوق بشر، پیشبرد برنامه موشک بالستیک و فعالیت های بی ثبات کننده در منطقه را برطرف کند.

بخش کوتاهی از سخنان بک مایر در نشست امروز

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور ایران در بخش دیگری از سخنانش درباره دخالت احتمالی در امور ایران گفت: آمریکا باید خیلی محتاط باشد که طرف یک گروه و یا جناح را در سیاست کشورهای دیگر نگیرد چون این کار آمریکا را درگیر مسائلی خواهد کرد که نتایج معکوس به وجود می آورد.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG