لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۱۳

ارتش آمریکا به ابعاد پیش از جنگ جهانی دوم برمی گردد


چاک هگل وزیر دفاع آمریکا در دیدار با نیروهای نظامی مستقر در افغانستان - عکس از آرشیو
چاک هگل وزیر دفاع آمریکا در دیدار با نیروهای نظامی مستقر در افغانستان - عکس از آرشیو
روزنامه نیویورک تایمز نوشته است دولت باراک اوباما آماده می شود تا ارتش ایالات متحده را به کوچکترین ابعاد از زمان قبل از جنگ جهانی دوم درآورد.

مقامات پنتاگون به شرط عدم افشای نامشان به نیویورک تایمز گفته اند چاک هگل، وزیر دفاع آمریکا می خواهد در سال های آینده شمار سربازان ارتش را به ۴۴۰ تا ۴۵۰ هزار نفر تقلیل دهد.

پنتاگون مدتی است برای کاستن از نیروی انسانی ارتش – که در پیامد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به ۵۷۰،۰۰۰ نفر افرایش یافته بود – طرحی در دست دارد.

آقای هگل همچنین خواستار حذف یک ناوگان کامل از هواپیماهای جنگی نیروی هوایی خواهد شد. این هواپیماها طراحی شده بود تا تانک هایی را که اتحاد شوروی سابق مستقر کرده بود نابود کند.

به نوشته این روزنامه، پیشنهاد آقای هگل بازتاب فشارهای جدید برای کاستن از هزینه های دولت، و تعهد شخص رئیس جمهوری به پایان دادن به جنگ های پرهزینه عراق و افغانستان است. مقامات آمریکا می گویند با کاهش های مورد نظر، ارتش کماکان قادر خواهد بود هر دشمنی را شکست دهد، اما کوچکتر از آن است که عملیات درازمدتی در خارج از کشور انجام دهد.

اما این پیشنهاد قطعاً مخالفانی خواهد داشت: یکی تولیدکنندگان اسلحه، که در صدد حفظ و ادامه قراردادهای پرمنفعتشان با پنتاگون هستند، و دیگری نمایندگان کنگره، که می خواهند پایگاههای نظامی در حوزه انتخابیه شان فعال بماند.
XS
SM
MD
LG