لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۹

عرضه جوراب‌های «کاملاً ساخت آمريکا» به صورت آنلاين


از چپ به راست: جی گال، جاشوا استاين‌من، ترنر سوآيس‌گود
از چپ به راست: جی گال، جاشوا استاين‌من، ترنر سوآيس‌گود

اين سه دوست آمریکایی جوراب‌های گران‌قیمت خود را فعلاً به صورت آنلاين می‌فروشند. اگر با استقبال مواجه شوند، ظرف ۱۰ سال آينده آن را توسعه داده و در فروشگاه‌ها نيز عرضه می‌کنند.

بنا به گزارش اداره آمار ایالات متحده، از سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون، آمريکا ۳ ميليون و ۸۰۰ هزار شغل از دست داده است. از آنجایی که تعداد روزافزونی از شرکت‌های توليد پوشاک، در جستجوی نيروی کار ارزان، به کشورهايی چون اندونزی، بنگلادش و ويتنام نقل مکان کرده‌اند، صنعت پوشاک آمريکا به‌ويژه ضربه سختی خورده است.

با این حال، بسیاری از توليدکنندگان معروف پوشاک محصولات خود را به عنوان «تماماً آمریکایی» تبليغ می‌کنند؛ اما اين امر به مذاق جاشوا استاين‌من، ترنر سوآيس‌گود، و جی گال خوش نيامد. اين سه دوست، دلشان می‌خواست محصولی را عرضه کنند که واقع آن چيزی که مدعی است باشد، يعنی یک محصول کاملاً آمریکایی، که به طور کامل در ایالات متحده توسط کارگران آمریکایی ساخته شده است.

سوآيس‌گود می‌گوید «ما واقعاً ديگر محصولات زيادی در این کشور نمی‌سازيم. این یک اقتصاد مبتنی بر خدمات است، یک اقتصاد مبتنی بر خدمات مالی است. چيزهای زيادی وجود ندارد که آدم بتواند آن را با دست خود لمس و احساس کند که در آمريکا و به دست آمريکايی‌ها ساخته شده‌اند. بنابر این ما می‌خواستيم برگرديم به آن سنت، و بخشی از تلاش برای احیای آن باشيم.»

اينگونه بود که سه سال پیش، اين کارآفرینان جوان دست به تشکيل شرکت کوچکی برای توليد جوراب‌های لوکس آمریکایی زدند. هدف آنها توليد جوراب‌هايی بود برای مردان و زنان مدرن، در ایالات متحده، با استفاده از باکيفيت‌ترین مواد موجود، در رنگ‌های چشمگير و طرح‌های ساده.

امروز، تحقق رویاهای آنها، محصولات نادری است که در يک کارگاه بافندگی آمريکايی در کارولینای شمالی توليد می‌شود.

استاين‌من، افسر وظيفه نيروی دريايی، در هنگام انجام وظيفه در يکی از پايگاه‌های خارج از کشور به فکر توليد جوراب‌های لوکس افتاد.

او در اين رابطه گفت «من مدت‌ها بايد هرروز با کت و شلوار و کراوات سرکار می‌رفتم، و دلم می‌خواست چيزی بپوشم که مرا از بقيه متمايز کند. اينجا بود که به فکر پوشيدن جوراب‌های زرق‌وبرق‌دار افتادم.»

از آن موقع به بعد، او رفته رفته به پوشيدن جوراب‌های جالب شهرت يافت، بطوری که «مرد جورابی» لقب گرفت. اما او در واقع از هيچ‌کدام از جوراب‌هايی که می‌پوشید خوشش نمی‌آمد، زيرا، به گفته او، آن جوراب‌ها دائم پائين می‌افتادند.

استاين‌من در ادامه گفت «من احساس کردم که آن جوراب‌ها خوب درست نشده‌اند. بنابراين، پس از پايان آن ماموريت، با خودم فکر کردم، برای پوشيدن جورابی که دوست داشته باشم چه‌کار می‌توانم بکنم؛ و اين آغاز تشکیل شرکت پننس هال بود.»

دو اصل راهنما، فلسفه شرکت را تشکيل می‌دهند.

جورابی را که می‌سازند بايد با استفاده از بهترین مواد تهيه شود، و اگر چه می‌توان آن را در خارج از کشور ارزان‌تر تولید گرد، ولی باید در آمریکا توليد شود.

بنابراین هر جزيی که در ساخت محصول اين شرکت بکار می‌رود – از گوسفندی که پشم فوق‌العاده مرغوبی دارد، تا رنگ سفارشی، تا کارخانه‌هايی که جوراب‌ها را می‌بافند – همگی آمریکایی است.

حتی جعبه‌هايی که جوراب‌ها را پيش از ارسال در آن جا می‌دهند، ساخت کارخانه‌ای در ايالت پنسيلوانيای آمريکا هستند.

اين سه شریک جوراب‌های گران‌قیمت خود را فعلاً به صورت آنلاين به فروش می‌رسانند. اگر با استقبال خوبی مواجه شوند، آنها تصميم دارند ظرف ۱۰ سال آينده توزيع خود را توسعه داده و محصولات خود را از طريق فروشگاه‌ها نيز عرضه کنند.

XS
SM
MD
LG