لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۵

سفیر آمریکا در سازمان ملل: زمان اخراج جمهوری اسلامی از کمیسیون مقام زن فرا رسیده است


سفیر آمریکا در سازمان ملل در گفتگو با صدای آمریکا در پاسخ به این پرسش که درباره نتیجه جلسه روز چهارشنبه سازمان ملل برای اخراج جمهوری اسلامی از کمیسیون مقام زن این سازمان چه تصوری دارد، گفت: «زمان آن فرارسیده تا کشوری که زنان و مردانش را می‌کشد از این نهاد بیرون رانده شود.»

لیندا تامس گرینفیلد در این گفتگو درباره پیامی که آمریکا با این اقدام به مردم ایران می‌دهد، خاطرنشان کرد: «پیامی که ما با این اقدام به همه می‌دهیم این است که خواست زنان ایرانی همین است. الان زمان مناسب برای انجام این کار بوده و این اقدام درستی است.»

وی با تاکید بر این نکته که در حال حاضر زنان در ایران کشته می شوند، ادامه داد: «کسی نمی خواهد کشوری در کمیسیون مقام زن عضویت داشته باشد که زنان را می‌کشد و حتی مردانی را که حمایت خود را از این زنان اعلام کرده اند& به اعدام تهدید می‌کند.»

به گفته خانم گرینفیلد، «روز چهارشنبه رای‌گیری انجام می‌شود و مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با کشورهایی هستیم که از این تلاش حمایت می‌کنند.»

لیندا تامس گرینفیلد سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد دوشنبه هم در توئیتی که تصویرش را در برابر اثر هنری شیرین نشاط با عنوان «چشمها بر ایران» در شهر نیویورک نشان می‌داد، بار دیگر بر تعهد دولت جو بایدن بر اخراج جمهوری اسلامی ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد تاکید کرد.

او نوشت: این هفته چشم جهانیان نیز به سازمان ملل خواهد بود. ما باید به درخواست‌های طنین انداز زنان و جامعه مدنی ایرانی برای حذف ایران از کمیسیون مقام زنان گوش دهیم.


کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا از نماینده آمریکا در سازمان ملل خواسته بود که موضوع اخراج جمهوری اسلامی از کمیسیون مقام زن سازمان ملل با جدیت پیگیری شود. آمریکا پیش نویس قطعنامه اخراج جمهوری اسلامی ایران از این کمیسیون رو فردا، چهارشنبه به رای می گذارد.

XS
SM
MD
LG