لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۲

کاخ‌سفید: مکانیسم‌های جدید برای فشار بیشتر بر حکومت ایران در دست بررسی است


کارین ژان پییر، سخنگوی کاخ سفید - آرشیو
کارین ژان پییر، سخنگوی کاخ سفید - آرشیو

کارین ژان پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید، جمعه شب در نشستی خبری تایید کرد که دولت جو بایدن مکانیسم‌های جدیدی برای فشار بیشتر بر حکومت ایران در دست بررسی دارد.

او گفت: «سیاست ما حمایت از حق تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان است - این همان کاری است که ما انجام می‌دهیم - همان چیزهایی که این جوانان ایرانی می‌خواهند و سزاوار آن هستند. آنها باید آینده خود و ایران را تعیین کنند و رژیم باید دست از خشونت و ارعاب بردارد. ما در این مورد بسیار صریح بوده‌ایم. همانطور که می‌دانید، هفته گذشته تحریم‌هایی را اعلام کردیم و به این کار ادامه خواهیم داد.»

دولت جو بایدن در واکنش به اعتراضات سراسری در ایران و در چارچوب مسئول دانستن مقامات سرکوب‌گر جمهوری اسلامی، تاکنون علاوه بر افراد و نهادهای مسئول سرکوب در ایران، در عرصه بین‌المللی نیز خواستار پاسخگو دانستن تهران شده است.

واشنگتن رهبری حرکتی جهانی برای اخراج ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد را به عهده گرفته، و همچنین در چارچوب کمک به معترضان در ایران، معافیت از تحریم در زمینه دسترسی به اینترنت را تصویب کرده است تا از یک سو معترضان بتوانند با هم در تماس باشند، و از سوی دیگر صدایشان به گوش جهان برسد.

XS
SM
MD
LG