لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

نماینده آمریکا در سازمان ملل:‌ جمهوری اسلامی نباید عضو کمیسیون مقام زن سازمان ملل باشد


لیندا تماس گرینفیلد سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در توئیتی بر تلاش برای اخراج جمهوری اسلامی از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد تاکید کرد.

او نوشت: «دولت ایران نباید در کمیسیون مقام زن باشد - نهادی بین‌المللی که به ترویج برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان اختصاص دارد. حذف ایران از کمیسیون وضعیت زنان کار درستی است.»


پیش‌نویس قطعنامه‌ پیشنهادی ایالات متحده، در مورد حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد روز ۲۳ آذر در سازمان ملل به رای گذاشته می‌شود.

در بخشی از این پیش‌نویس آمده: سیاست‌های جمهوری اسلامی به‌شدت در تضاد با حقوق بشر و حقوق زنان و دختران و مأموریت کمیسیون مقام زن بوده و محکوم است. و جمهوری اسلامی ایران باید فورا و پیش از اتمام باقی‌مانده دوره جاری از کمیسیون وضعیت زنان حذف شود.

تهران، به تازگی دوره چهار ساله را در این کمیسیون ۴۵ عضوی را آغاز کرده است. این کمیسیون که هر ساله در ماه مارس تشکیل جلسه می‌دهد و هدف آن ترویج برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان است

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG