لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۸

آمریکا ۱۴۴ میلیون دلار دیگر برای ارائه کمک بشردوستانه به افغانستان اختصاص داد


آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، عکس از آرشیو
آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، عکس از آرشیو

وزیر خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه ششم آبان اعلام کرد، آمریکا ۱۴۴ میلیون دلار کمک بشردوستانه بیشتر برای مقابله با بحران انسانی در افغانستان اختصاص می‌دهد. با این حساب، رقم کمک‌های بشردوستانه آمریکا به افغانستان در سال جاری میلادی به ۴۷۴ میلیون دلار رسید.

آنتونی بلینکن در بیانیه‌ای گفت: «این کمک به طور مستقیم به نهادهای بشردوستانه مستقل، از جمله آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، صندوق کودکان سازمان ملل متحد، سازمان بین‌المللی مهاجرت، سازمان بهداشت جهانی و دیگر سازمان‌های مردم نهاد، و پس از بررسی مقرراتی دقیق و رصد آن، ارائه می‌شود.»

به دنبال قدرت گرفتن طالبان در افغانستان در نیمه ماه اوت، دارایی های این کشور در بانک های خارجی توقیف شد و نهادهای امدادرسان بین المللی خواهان ادامه ارسال کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان شدند.

بنا بر اعلام سازمان ملل متحد، بیش از ۱۸ میلیون شهروند افغانستان نیاز به کمک دارند.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده دوم مهر ماه اعلام کرد شماری مجوز صادر می‌کند تا ارسال خدمات بشردوستانه و کمک‌ها به مردم افغانستان تسهیل شود.

ایالات متحده بارها به طالبان هشدار داده است که عملکرد آنها، و نه گفته‌هایشان، ملاک رویکرد آینده جامعه جهانی در قبال آنها خواهد بود.

XS
SM
MD
LG