لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۰

سکس و برهنگی بیشتر در «پنجاه طیف تاریکتر»


پوستر فیلم پنجاه طیف تاریکتر
پوستر فیلم پنجاه طیف تاریکتر

پس از کش و قوس های فراوان سرانجام اکران سراسری «پنجاه طیف تاریک‌تر» یا Fifty Shades Darker دومین فیلم از مجموعه سه گانه کتاب های «ای ال جیمز» نویسنده پرفروش بریتانیایی از ماه فوریه و در روز ولنتاین آغاز می شود.

«پنجاه طیف تاریکتر» به گفته تهیه کنندگان، اثری است جذاب و هیجان انگیز و البته اروتیک که طرفداران این مجموعه را شگفت زده خواهد کرد. دو سال پیش از همین نویسنده، فیلم «پنجاه طیف خاکستری» اکران شد که بازتاب زیادی داشت.

محور اصلی داستان فیلم جدید، رابطه پیچیده و احساسی «آناستازیا استیل» و «کریستین گری» است، آنها این بار هم درگیر ماجراهای عاشقانه و نامتعارفی هستند.

در این فیلم که جیمز فولی آن را کارگردانی کرده، داکوتا جانسون، جیمی درنان، کیم بیسینگر و لوک گریمز حضور دارند.

پوستر فیلم پنجاه طیف تاریکتر
پوستر فیلم پنجاه طیف تاریکتر

گفته می شود «پنجاه طیف تاریکتر» نسبت به فیلم قبلی این مجموعه، جسورانه تر به مقوله سکس پرداخته و در صحنه های بیشتری، روابط جنسی آناستازیا و کریستین را به تصور کشیده است.

داکوتا جانسون و جیمی درنان بازیگران اصلی این فیلم در گفتگوهای مختلف خود با رسانه های خبری، بازی در این فیلم را یکی از چالش های مهم دوران حرفه ای خود توصیف کردند.

با این حال، آنها که در گذشته هم سابقه همکاری مشترک در چند پروژه سینمایی را در کارنامه حرفه ای خود دارند، از بازی در این فیلم ابراز رضایت کردند.

داکوتا جانسون و جیمی دورنان
داکوتا جانسون و جیمی دورنان

به گفته داکوتا جانسون، اعتماد ، صداقت و احترامی که میان او و جیمی درنان وجود داشت، باعث شد تا بازی در صحنه های اروتیک فیلم، امکان پذیر باشد.

این بازیگر آمریکایی باور دارد، برهنگی و روابط بی پروای جنسی در این فیلم، ریشه در عشق عمیق شخصیت های داستان دارد و به همین دلیل بازی در این صحنه ها چندان دشوار نبود.

«پنجاه طیف تاریکتر» در شهرهای ونکوور و پاریس فیلمبرداری شده و پخش کننده آن شرکت یونیورسال است. این کمپانی برنامه های گسترده ای را برای اکران موفق فیلم دارد و آنونس های تبلیغاتی آن از چندی پیش در فضای مجازی منتشرشده است.

داکوتا جانسون و جیمی دورنان
داکوتا جانسون و جیمی دورنان

انجمن سینمایی آمریکا این فیلم را به دلیل محتوای جنسی قوی از جمله دیالوگ، رفتارهای غیر معمول و تصاویر عریان در رده فیلم های بزرگسالان ارزیابی کرده و به آن درجه «آر» داده است.

اکران نخستین فیلم از این مجموعه با نام «پنجاه طیف خاکستری» با واکنشهای منفی بسیاری همراه بود و منتقدین هنری به شدت از آن انتقاد کردند.

البته فیلم به دلیل شهرت کتاب های «ای ال جیمز»، داستان اروتیک و صحنه های هیجان انگیز، در گیشه موفق بود و فروش قابل توجهی داشت.

XS
SM
MD
LG