لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۱

وزش طوفان مرگبار در چند کشور اروپا؛ قطع برق هزاران خانه و هشدار نسبت به وقوع سیل


یک خودروی آسیب‌دیده در پی طوفان شدید در شهر نویمونستر، آلمان. شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰
یک خودروی آسیب‌دیده در پی طوفان شدید در شهر نویمونستر، آلمان. شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سارا دماوندان-- وقوع طوفان بی‌سابقه و سهمگین در اروپا سبب کشته شدن چند نفر، اختلال در برق ٢٠٠ هزار خانه، و لغو بسیاری از پرواز‌ها، حرکت قطار‌ها، و کشتی‌ها شده است.

بریتانیا، آلمان، و چند کشور‌ دیگر در اروپا طی دو روز گذشته شاهد طوفان شدیدی بودند که خسارات جانی و مالی به دنبال داشته است. در بریتانیا از این طوفان با نام «یونیس» و در آلمان با نام «زینپ» یاد می‌شود.

به گزارش سازمان هواشناسی آلمان، سرعت این طوفان در قسمت‌هایی از شمال این کشور از ۱۴۰ کیلومتر در ساعت فراتر رفته بود. حرکت قطار‌ها در پنج ایالت آلمان متوقف شد و خطوط حمل و نقل ریلی با اختلال همراه است. پلیس از کشته شدن سه تن در سانحه رانندگی ناشی ناشی از سرعت بالای طوفان خبر داده است.

سازمان هواشناسی آلمان و به ساکنان مناطق حومه دریای شمال و بروکن نسبت به خطر وقوع سیل پس از طوفان هشدار داده است.

علاوه بر آلمان برخی دیگر از کشور‌های اروپایی نیز از این طوفان در امان نبودند. در هلند سه نفر بر اثر واژگونی درختان جان خود را از دست دادند. در بلژیک، باد شدید یک جرثقیل را بر روی پشت بام یک بیمارستان پایین آورد و یک مرد انگلیسی پس از پرتاب شدن از قایق خود در آب جان باخت.

در بریتانیا این طوفان تلفات جانی و همچنین خسارت فراوانی را به بار آورده است. گفته شده این طوفان که روز جمعه و از فراز اقیانوس اطلس آغاز شد، با باد‌های بی‌سابقه و سرعت ۱۹۶ کیلومتر در ساعت به سمت غرب بریتانیا راهی شد.

بنا به گزارش‌ها، این طوفان دست‌کم چهار تن کشته بر جای گذاشته و برق ده‌ها هزار خانه را قطع کرده است. گفته شده خسارات به جا مانده از طوفان یونیس در بریتانیا در ۳۲ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

XS
SM
MD
LG