لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۱

طوفان قدرتمند «مالک» در شمال اروپا دست کم ۴ کشته به جا گذاشت


طوفان مالک در هیرتشال، دانمارک - ۹ بهمن ۱۴۰۰
طوفان مالک در هیرتشال، دانمارک - ۹ بهمن ۱۴۰۰

یک طوفان قدرتمند زمستانی شمال اروپا را در هم کوبید، خانه‌ها و اتومبیل‌ها را ویران کرد، موجب جاری شدن سیل و بسته شدن پل‌ها شد، حمل و نقل‌ها را متوقف کرد، و هزاران خانوار را بدون برق گذاشت.

در این سانحه دست‌کم چهار نفر کشته شدند.

طوفان «مالک» روز یکشنبه ۱۰ بهمن در ناحیه نوردیک اروپا پیشروی کرد و موجب بارش برف و باران گسترده در کشورهای دانمارک، فنلاند، نروژ، و سوئد شد.

این طوفان شنبه شب پس از عبور از بریتانیا و رسیدن به شمال آلمان و ناحیه نوردیک، در مسیر خود باعث ویرانی، خسارات مادی، و هرج و مرج در حمل و نقل، به ویژه در اسکاتلند شد.

در اسکاتلند یک پسربچه و یک زن ۶۰ ساله بر اثر سقوط درختان از نتیجه وزش باد شدید در مناطق شمالی بریتانیا، کشته شدند.

وزش باد با سرعت بیش از ۱۶۰ کیلومتر در ساعت در بخش هایی از اسکاتلند گزارش شد که باعث اختلال گسترده در حمل و نقل و قطعی برق ده‌ها هزار خانه شده است.

رسانه‌های دانمارکی نیز گزارش دادند که یک زن ۷۸ ساله که باد او را به زمین انداخته بود بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد. در آلمان نیز رسانه‌های محلی از کشته شدن یک مرد در روز شنبه بر اثر اصابت یک تابلوی بیلبورد، که باد موجب شل شدن آن شده بود، خبر داده‌اند.

طوفان زمستانی «مالک» همچنین خسارات مادی زیادی را در بخش‌هایی از دانمارک، فنلاند، سوئد، و نروژ وارد کرده و موجب بسته شدن راه‌ها، تصادف، و قطعی برق شده است.

ایالات شمال شرقی آمریکا نیز روز شنبه پس از گذر یک طوفان قدرتمند که موجب بارش برف سنگین، سیل در نواحی ساحلی و قطعی برق در سراسر منطقه شد، اکنون با باد سرد و سوزناک و دمای زیر صفر درجه مواجه هستند.

سرعت وزش باد در برخی از نقاط ایالت ماساچوست، از جمله جزیره نانتاکت و شهرک پراوینستاون در دماغه کاد (کیپ کاد) به ۱۱۳ کیلومتر در ساعت رسید.

XS
SM
MD
LG