لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

طوفان زمستانی، شمال شرقی آمریکا را با برف سنگین و بادهای قوی تهدید کرد


طوفان زمستانی در شمال شرقی آمریکا - ۹ بهمن ۱۴۰۰
طوفان زمستانی در شمال شرقی آمریکا - ۹ بهمن ۱۴۰۰

طوفان زمستانی، شمال شرقی آمریکا را با بارش برف سنگین، بادهای قدرتمند و بسیار سرد، جاری شدن سیل در نواحی ساحلی و قطعی گسترده برق تهدید کرد.

هواشناسان هشدار داده‌اند که شرایط جوی در اواخر روز شنبه نهم بهمن بدتر خواهد شد و سوز و سرمای شدیدتری را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، طوفان بخش‌هایی از ۱۰ ایالت آمریکا و برخی از شهرهای پرجمعیت از جمله فلادلفیا، نیویورک، و بوستون را در هم کوبید.

تا پیش از ظهر روز شنبه، حدود ۴۵ سانتیمتر برف در بخش‌هایی از سواحل نیوجرسی و لانگ آیلند شرقی بارید. همچنین به نوشته رویترز، در برخی مناطق بیش از ۶۰ سانتی متر برف باریده است.

مناطق نزدیک به سواحل اقیانوس اطلس تحت تاثیر بیشتری قرارگرفته‌اند. شهر بوستون در مسیر طوفان شمال شرقی، ممکن است با بیش از ۶۰ سانتیمتر برف پوشیده شود. سرعت وزش باد در برخی از نقاط دیگر ایالت ماساچوست، از جمله جزیره نانتاکت و شهرک پراوینستاون در دماغه کاد به ۱۱۳ کیلومتر در ساعت رسید.

یک دانشجوی هاروارد با اسکی در پارک دانشگاه در شهر کمبریج، ایالت ماساچوست - ۹ بهمن ۱۴۰۰
یک دانشجوی هاروارد با اسکی در پارک دانشگاه در شهر کمبریج، ایالت ماساچوست - ۹ بهمن ۱۴۰۰

بنا بر گزارش «فلایت اویر»، شرکت هوافضای آمریکایی ، اکثر پروازها به داخل و خارج از فرودگاه های نیویورک، بوستون، و فلادلفیا لغو شدند. در نتیجه شرایط نامساعد آب و هوایی در شمال شرقی آمریکا، بیش از ۴۵۰۰ پرواز در سراسر آمریکا لغو شدند.

شرکت راه‌آهن «امترک» نیز تمام سفرهای بین بوستون و واشنگتن با قطار سریع‌السیر «آسلا» را لغو و خدمات دیگر در این منطقه را محدود یا لغو کرد.

ایستگاه قطار در نیویورک - ۹ بهمن ۱۴۰۰
ایستگاه قطار در نیویورک - ۹ بهمن ۱۴۰۰

اکثر ساکنان منطقه برای دوری از گزند طوفان سرد و سوزناک و برف سنگین از خانه‌هایشان بیرون نیامده‌اند. بیشتر کسب و کارها نیز تعطیل هستند یا با تاخیر باز شدند.

در شهرهای واشنگتن و بالتیمور نیز مقداری برف بارید ولی خطر طوفان را پشت سر گذاشت. طوفان شمال شرقی اکنون به سمت چند ایالت در جنوب شرقی کانادا در حال حرکت است و چندین استان در این ناحیه هشدار هواشناسی را دریافت کرده اند .

XS
SM
MD
LG