لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۰

یونیسف: حدود ۱۶ میلیون کودک در افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند


یونیسف: انتظار می‌رود ۸۷۵ هزار کودک زیر پنج سال، به درمان برای سوتغذیه حاد نیاز داشته باشند. آرشیو
یونیسف: انتظار می‌رود ۸۷۵ هزار کودک زیر پنج سال، به درمان برای سوتغذیه حاد نیاز داشته باشند. آرشیو

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) با اعلام این‌که ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تن از مردم افغانستان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند، گفت: ۱۵.۸ میلیون تن از آنها، کودک هستند.

در این گزارش که روز چهارشنبه ۲۷ سپتامبر (پنجم مهر) منتشر شد، آمده است که از آغاز سال جاری میلادی تا ماه اوت (اواسط تابستان)، بیش از ۸۷ هزار کودک زیر پنج سال در افغانستان به اسهال شدید مبتلا شده‌اند.

یونیسف گفت که کمک‌های خود را از طریق «امکانات بهداشتی سیار و ثابت، و درمان بیش از ۶۰ هزار کودک مبتلا به سوتغذیه حاد» افزایش داده است.

این صندوق وابسته به سازمان ملل متحد افزود که انتظار می‌رود ۸۷۵ هزار کودک زیر پنج سال، به درمان برای سوتغذیه حاد نیاز داشته باشند.

یونیسف اضافه کرد که زمینه آموزش را در سال جاری میلادی برای بیش از ۶۸۲ هزار کودک که ۶۰ درصد از آنها دختر هستند، در مدارس جوامع محلی در ۳۲ ولایت افغانستان فراهم کرده است.

در این گزارش آمده است که یونیسف با همکاری کمک‌کنندگان، به فعالیت‌هایش در افغانستان ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که منابع کافی برای رفع نیازهای کودکان و جوامع در این کشور فراهم شده است.

این در شرایطی است که رزا اوتنبایوا، رئیس هیئت معاونت ملل متحد برای افغانستان، به تازگی از کمبود بودجه بشردوستانه برای افغانستان اظهار نگرانی کرده است.

خانم اوتنبایوا روز سه‌شنبه چهارم مهر، در نشست شورای امنیت ملل متحد گفت که در یک هفته گذشته، طرح کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان ۸۷۲ میلیون دلار به دست آورده است.

این کمک تنها حدود ۲۸ درصد از ۳.۲ میلیارد دلاری است که سازمان ملل متحد در آغاز سال برای کمک به نیازمندان از جامعه جهانی تقاضا کرده بود.

XS
SM
MD
LG