لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۴

آژانس پناهندگان سازمان ملل: زنان و کودکان پناهجو با تهدید آزار جنسی روبرو هستند


آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد یا این هشدار که برخی زنان و کودکان پناهجو که راهی اروپا می شوند، هدف آزار و اذیت جنسی قرار می گیرند، از کشورها خواست از این گروه از پناهجویان بیشتر مراقبت کنند.

ملیسا فلمینگ سخنگوی آژانس، روز جمعه در ژنو به خبرنگاران گفت، به نظر می رسد آزار کودکان در هر کشوری در مسیر حرکت مهاجران اتفاق می افتد.

بر اساس برآورد آژانس پناهندگان سازمان ملل، در سال جاری بیش از ۶۰۰ هزار مهاجر و آواره از خاورمیانه، آفریقا و آسیا از طریق مدیترانه وارد اروپا شده اند، که حدود یک سوم آنها زن و کودک هستند.

به گفته خانم فلمینگ، احتمال می رود قاچاقچیان، گروه های بزهکار و حتی برخی از آوارگان در پشت این آزار و اذیت ها باشند، و کودکان بدون همراه، بویژه آسیب پذیرتر از دیگران هستند.

او همچنین به صدای آمریکا گفت که کشورهای سراسر اروپا، از جمله یونان،کودکان را گاهی همراه با بزرگسالان به بازداشتگاه ها می فرستند.

خانم فلمینگ با بیان این که به نظر می رسد برخی کودکان برای پرداخت هزینه های ادامه سفر به قاچاقچیان، به "رابطه جنسی" تن می دهند، به شهادت های متعدد درباره خشونت های جنسی در برخی بازداشتگاه ها استناد کرد و گفت "ما زنگ خطر را به صدا در می آوریم."

بحران پناهجویان تاکنون به مرگ بیش از ۳ هزار نفر از افرادی که سعی دارند با عبور از آب های مدیترانه خود را به کشورهای اروپایی برسانند، منجر شده است.

XS
SM
MD
LG