لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۰

پائین ترین سطح بیکاری در آمریکا


متقاضیان برای استخدام در مراکز بهداشتی آمریکا
متقاضیان برای استخدام در مراکز بهداشتی آمریکا

نرخ بیکاری در ۴۵ ایالت آمریکا کاهش یافته است. در حال حاضرحدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا بیمه بیکاری دریافت می کنند.

بیکاری در آمریکا به پائین تری سطح خود از سال ۲۰۰۷ میلادی ، یعنی پیش از شروع رکود اقتصادی در آمریکا رسید، که نشانگر بارزی از بهبود بازار اشتغال را در آمریکاست.

وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که میانگین تعداد کسانی که در سی روزه پیش از سوم ماه اوت برای اولین بار تقاضای بیمه بیکاری کرده اند به ۳۳۵,۰۰۰ نفر رسید که از نظر کمی تعداد در ۶ سال گذشته بیسابقه بوده است.

اما در هفته گذشته بر تعداد کسانی که برای اولین بار درخواست بیمه بیکاری کرده اند ۵,۰۰۰ نفر نسبت به هفته پیش خود افزوده شد، و تعداد متقاضیان را به ۳۳۳,۰۰۰ نفر رساند.

نرخ بیکاری در ۴۵ ایالت آمریکا کاهش یافته است. در حال حاضر کلاً حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا بیمه بیکاری دریافت می کنند.
رایان سوئیت، اقتصاددان ارشد موسسه ارزیابی مالی و اعتباری بین المللی «مودی» در وست چستر ایالت پنسیلوانیا، می گوید: «ما مرتباً شاهد بهبود بازار اشتغال هستیم. در دوسال گذشته این سومین گزارش مثبت وزارت کار آمریکاست.»

وزارت کار آمریکا در گزارش دیگری می گوید که بر تعداد مشاغل آمریکا افزوده شده و به بالاترین سطح خود در ۵ سال گذشته رسیده است.

بانک مرکزی آمریکا بازار اشتغال را از نزدیک زیر نظر دارد تا به موقع خرید اوراق قرضه خود را کاهش دهد، که در حال حاضر ماهانه حدود ۸۵ میلیارد دلار است.

بازارهای بورس آمریکا واکنش مثبتی نسبت به کاهش بیکاری از خود نشان دادند و امروز کار خود را با افزایش بهای سهام آغاز کردند.
XS
SM
MD
LG