لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۵۰

نرخ بالا و تاریخی بیکاری در حوزه یورو


تعدادی از جویندگان کار در مقابل اداره کاریابی یونان صف کشیده اند
تعدادی از جویندگان کار در مقابل اداره کاریابی یونان صف کشیده اند

ماه گذشته در حوزه یورو ۶۰ هزار نفر بر تعداد بیکاران افزوده شد، و شمار بیکاران را به ۱۹ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر رساند

بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده روز پنجشنبه، میانگین نرخ بیکاری در ۱۷ کشور اتحادیه اروپا، که از واحد پولی یورو استفاده میکنند، در ماه گذشته تغییر چندانی نکرد و از ۱۲ درصد در ماه اوت، به ۱۲.۲ دهم درصد در ماه گذشته رسید، که بالاترین نرخ بیکاری در تاریخ اتحادیه اروپا بشمار می رود. این امر نشانگر ضعف بازسازی کشورهای حوزه یوروست که قادر نبوده است مشاغل جدید ایجاد کند.

بر اساس گزارش روز پنجشنبه اداره آمار اتحادیه اروپا، ماه گذشته ۶۰ هزار نفر بر تعداد بیکاران کشورها حوزه یورو افزوده شد، و شمار بیکاران را به ۱۹ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر رساند. نرخ بیکاری در بین جوانان زیر ۲۵ سال ۲۴.۱ درصد بود که نسبت با ماه اوت یک دهم درصد افزایش یافت.

اداره آمار اتحادیه اروپا امروز همچنین اعلام کرد که در ماه گذشته نرخ بیکاری در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا ۱۱ درصد بود.

اقتصاد حوزه یورو پس از ۶ سه ماهه کاهش، یا رشد منفی، سرانجام در سه ماهه دوم امسال سه دهم درصد رشد داشت، و توانست به زحمت از رکود اقتصادی خارج شود. ولی انتظار می رود که بازسازی اقتصادی حوزه یورو به کندی صورت گیرد.

بانک مرکزی اتحادیه اروپا نرخ بهره های بین بانکی را همچنان در سطح نیم درصد نگهداشته ، که با توجه به کندی بازسازی، به نظر می رسد که این نرخ برای مدتها همچنان ثابت بماند.

اداره آماری اتحادیه اروپا اعلام کرد که در ماه جاری نرخ سالانه تورم در حوزه یورو ۷ دهم درصد بود، که نسبت به ماه پیش خود یک و یک دهم درصد پائین رفته است.
XS
SM
MD
LG